Nakupovanie

Ale ako správne vybrať?

Samotný betón tú väčšinou nebude stačiť, je potrebné zvoliť ešte správnu povrchovú stierku a tiež hornú vrstvu, ktorá by mala niečo vydržať.

Ale ako správne vybrať?

Dáme vám hneď niekoľko typov, ktoré vám zaručia odolnosť a tiež dlhšiu životnosť.

průmyslová zóna

1.)Určite si mieru zaťaženia.

To bude vaša prvá a hlavná úloha. Záleží vždy na prevádzke a práci, ktorá sa tu vykonáva. Niečo iné potrebujete napríklad pre chemické laboratórium alebo hutnícky priemysel. Dôležité je tiež špecifikovať si akú odolnosť vyžadujete (mechanickú, chemickú alebo teplotnú). Z tohto údaja potom budete vychádzať. Pre ľahšie prevádzky vám postačia tenko vrstvové epoxidové či polyuretánové stierky, do stredne ťažkých a ťažkých prevádzok pokladajte skôr hrubo vrstvové epoxid-betonové alebo polyuretan-betonové stierky. Pre najnáročnejšie prevádzky potom existujú riešenia v podobe podláh na báze vysokopevnostných cementov.

2.)Vyberajte to najlepšie na mieru.

Pokiaľ už máte jasno, môžete rovno prejsť na výber. V dnešnej dobe sa kladie veľký dôraz na to, aby boli priemyselné podlahy ekologické, teda bez ťažkých kovov a recyklovateľné. Tiež je veľmi obľúbený systém proti vlhkosti Air Flow, kedy nepoznáte žiadne plesne. A určite vás veľmi poteší široká ponuka tvarov a farieb.

3.)Nepodceňujte podklad

Dôležitý je tiež stav vašej existujúcej podlahy, z ktorého by ste mali pri nákupe vychádzať. Povrch nesmie byť v žiadnom prípade podmáčaný, rozdrobený alebo nejakým spôsobom kontaminovaný, inak nebude nový povrch plniť správne svoju funkciu.

4.)Trvajte na dokonalých detailoch

Najlepších dodávateľov spoznáte práve podľa toľko dôležitých detailov. Správne riešenie fabiónov, dilatačných prvkov, koľajníc a ďalších totiž nemá len estetický, ale aj funkčný efekt.

vnitřní chodba

5.)Buďte nároční

Vždy si kontrolujte zmluvu aj prevedení, aby ste neboli nepríjemne prekvapení. Kvalita práce je proste na prvom mieste. Ak sa vám pri pokládke čokoľvek nezdá, pokojne sa spýtajte. Buďte skutočne nároční a chcite len to najlepšie.