Rubriky
Domov

3 veci, ktoré potrebujete mať v noci „po ruke“

Postelne matrace https://www.segum.sk/produkty/matracez kvalitného materiálu, dobrý rošt a pohodlný vankúš…skutočne, v noci nepotrebujete mať po ruke nič viac. V prenesenom slova zmysle, samozrejme. Inak povedané, aby ste sa dobre vyspali, zaobstarajte so tieto tri veci a bude vám dobre.

Manželská posteľ v spálni v krémových farbách

Matrace, ktoré vás podržia
Základom pri výbere matracu je to, aby dokázal dostatočne podopierať vaše telo. možno si hovoríte, že nemáte kam spadnúť. Nie, nemáte, no nie je ten pravý zmysel podpieranie v tomto prípade. Matrac musí byť dostatočne pevný a taktiež pružný, aby vaše telo počas noci a spánku bolo v peknej vodorovnej polohe. Štíhli ľudia to majú o čosi jednoduchšie, pretože nemusia riešiť aj nosnosť matracu. Ak však máte nejaké tie kilogramy navyše, v priemere, deväťdesiat a viac, pri výbere a kúpe matraca sa pozerajte zásadne aj na jeho nosnosť.

Biela deka na posteli

Aj rošt je dôležitý
Rošt mnoho ľudí nepokladá za dôležitý v rámci toho, ako pohodlne sa vám bude v posteli spať. V skutočnosti o tom ale skutočne rozhoduje. Matrac totiž podopiera vás a matrac zas podopiera rošt. V preklade to znamená, že ak budete mať pod matracom nekvalitný a slabý rošt, s nízkou nosnosťou, ani opora pre vaše telo nebude dostatočná.

Samostatnou kategóriou sú rošty polohovateľné. V prvom rade sa treba zamyslieť nad tým, či niečo také vôbec potrebujete. Pokiaľ netrpíte vyslovene zdravotnými problémami, polohovanie využijete maximálne pri večernom čítaní.

Spálňa s drevenou podlahou a gaučom

Ako vyberať vankúše
Ani vysoký, ani nízky. To je pravidlo, ktorým by ste sa mali riadiť pri výbere správneho vankúša. V oboch prípadoch, teda pri príliš vysokom, alebo naopak, príliš nízkom matraci, trpí vaša krčná a hrudná chrbtica. Keď si na vankúš ľahnete, mali by ste mať krk v rovnomernej polohe so zvyškom tela. Ako pomôcka vám môžu poslúžiť v minulosti populárne dormeo vankúše. Nejaká takáto výška je pre vašu chrbticu OK.

Rubriky
Domov

Fajčiari pozor! Viete ako rozvoňať svoj byt?

Som chlap, takže je možno trochu zvláštne, že budem písať o tom, ako rozvoňať byt. Som však zároveň i fajčiar, takže táto téma, mi naozaj nie je úplne cudzia. Sem tam ku mne prídu na návštevu moji rodičia alebo kamaráti a dymová aróma nemusí vyhovovať každému. V podstate nevyhovuje ani mne. Fajčím vo vnútri, no ten zápach, o neho záujem naozaj nemám. Ako teda do interiéru, v ktorom cítiť cigaretový dym, priviesť sviežosť a vôňu?cigareta v ruke.jpg
 

  1. Musíte vetrať a upratovať

Toto asi viete aj sami, no i napriek tomu, nemôžem obísť túto časť odstraňovania cigaretového zápachu. Pod slovíčkom „vetranie“ nemám na mysli to, že okno otvoríte len vtedy, keď si vychutnávate svoju obľúbenú cigaretku. Musí ostať otvorené i dlho potom. Aj keď miestnosť vyvetráte a potom okná zavriete, uvidíte, že o chvíľku v nej opäť budete cítiť dym.
K upratovaniu vám poviem len toľko, že ak chcete fajčiť v interiéri a zároveň nebojovať so zápachom, musíte utierať prach aj dvakrát za týždeň. Vysávanie je taktiež na mieste.
 

  1. Voňavka nepomôže

Aj ja som niekedy striekal voňavky do priestoru. Potom som sa divil, že to vôbec nepomáha. Ono ani nemá ako, pretože pach z cigariet, nepochádza z dymu, ktorý sa vznáša vo vzduchu. Problémom je práve prach z neho, ktorý sa usadí na stenách, na nábytku a na iných veciach v miestnostiach. Ak chcete, aby nejaká voňavka naozaj zabrala, musíte používať difuzér alebo klasickú „voňku“, ktorú niekam zavesíte a bude voňať stále.popolník s cigaretami.jpg
 

  1. Látka je smrť

Najviac nepríjemného zápachu, sa zachycuje na textíliách. Jediný spôsob, ako si poradiť s týmto poradiť, je ich vypranie. Alebo ich v miestnosti kde fajčíte, proste nemajte. Pozor si dávajte hlavne na oblečenie. To majte v skrini, ktorá sa dá zavrieť. Pri praní textílií používajte naozaj silnú aviváž. Mne sa osvedčili aj také aviváže v rozprašovači, ktoré sa striekajú priamo na oblečenie alebo deky, či gauč.

Rubriky
Domov

Vložte priestor do rozkladacej postele

Asi zbystria pozornosť všetci majitelia a nájomníci malých bytov a domov alebo tí, ktorí sú obklopení množstvom detí či častými návštevami, ktoré sa rady zdržia aj na noc.

U malých bytov ide hlavne o to usporiadať priestor tak, aby nemusela byť v jednej izbe manželská či iná posteľ a ešte aj sedacia súprava, ktorá doplňuje obývaciu miestnosť. Vznikne z toho ešte o mnoho menší interiér, v ktorom budete musieť opatrne obchádzať či dokonca prekračovať kusy nábytku. Takéto usporiadanie je úplne zbytočné.

postel

To isté platí pri návštevách a deťoch, ktorým chcete tiež vytvoriť príjemné a pohodlné podmienky na spanie. Ako náhle sa zíde viacej ľudí, tak môžu počet vyriešiť nafukovačky a matrace, ale pohodlnejšie je predsa len lôžko.
A tak už určíte viete, kam sa Vás snažíme naviesť. Málo miesta i veľa ľudí dokážu vyriešiť rozkladacie postele.

Riešenie, ktoré má zmysel

Aby bolo jasnejšie, čo vlastne tento kus nábytku ponúka a čo je v jeho moci, tak prekvapenie nenechá na seba dlho čakať. Získate totiž sedaciu súpravu, ktorá bude krášliť Váš byt cez deň a večer budete mať zo sedačky luxusné lôžko, na ktorom sa budete môcť vy alebo hostia kvalitne vyspať.

A nielen tento druh rozkladacích postelí si môžete vychutnať. Ďalšou skvelou verziou sú postele poschodové pre vaše deti, ktoré nemusia mať len dve lôžka nad sebou ale ešte jedno, ktoré je nenápadne skryté pod tým spodným. Večer ho jednoducho vytiahnete a na deň zase skryjete a bez námahy. A nemusí ísť len o variantu poschodovú. Aj moderné jednoduché lôžka môžu v sebe skrývať ešte jedno ďalšie, ktoré len pohodlne vysuniete. Zvládnu to i Vaši najmenší.

lůžko

Kto si ako ustelie, tak sa mu bude spať

V tomto prípade sa rozhodne o svoj komfort nemusíte báť. A nielen to. Vyriešite jednou ranou priestor, sedenie, spanie, hranie detí a ešte vytvoríte skvelý dizajn interiéru, ktorý už nič nebude narušovať. Všetko pôjde ruka v ruke s harmonickým bývaním i praktickým riešením.

Rubriky
Domov

Vybrať si je jednoduché

Poschodové postele sú výborným druhom nábytku do menších miestností. A nielen tam, pretože i v štandardne veľkých bytoch radi ušetríme priestor. Zároveň to rieši situáciu pri viacerých deťoch a jednej detskej izbe. Výber je v dnešnej dobe veľmi bohatý. Použité materiály majú tú výhodu, že sú skutočne dostatočne pevné a tak tieto lôžka vydržia v dobrom stave veľmi dlhú dobu. Nezačnú sa uvoľňovať ani pri každodennom používaní. Zároveň majú dosť prvkov, ktoré ich robia zaujímavými.

Nie je to len tvar bočných zábran, ktoré vytvárajú isté súkromie, ale aj mnohé farebné možnosti. Dosky, z ktorých sú zostavené nájdete v modrej, ružovej, bielej a ďalších zaujímavých farbách. Často pripomínajú útulné zákutia, do ktorých sa vaši potomkovia radi utiahnu vždy, keď budú potrebovať odpočinok alebo čas len pre seba.

Výber je pestrý, na stránkach nájdete rôzne rozmery, odtiene, tvary a požadovanú nosnosť.
Využívať sa dá tento nábytok
v domácnostiach, rekreačných objektoch, internátoch, ubytovniach
a všade tam, kde je výhodné ubytovanie viacerých ľudí v jednotlivých miestnostiach.

Zaujímavé obrázky

Ak uvažujete nad kúpou týchto lôžok pre vašich najmenších obyvateľov bytu, oceníte tvar, farbu i doplnky. Jedným z nich môže byť obrázok v čele, ktorý pripomenie kamarátov z obľúbených rozprávok. I takouto maličkosťou sa dá odlíšiť spacia zóna súrodencov. Každý z nich si nájde svoj kútik a zamiluje si ho. Pod spodnou časťou si deti môžu do vyhradeného priestoru, najčastejšie šuplíku na kolieskach, odkladať svoje poklady. Alebo sa dá toto miesto využiť na lôžkoviny.

Pripomínajú detstvo

Zvlášť kusy, ktoré sú vyrobené z masívu. Drevo má svoju špecifickú štruktúru a napríklad borovica alebo jelša sa môžu chváliť pre svoju pevnosť. Práve z týchto materiálov nájdete krásne vyrezávané kúsky, ktoré vám učarujú hneď na prvý pohľad.

Rubriky
Domov

Priestor snov

V tom prípade by ste si mali urobiť sedenie s vaším dieťaťom a začať vojnovú poradu. Nebojte sa ísť do toho, dajte svojej dcére alebo synovi šancu, aby sa zapojili do premeny ich izbičky, aby sa im tam páčilo. Bude to na dlho ich zázemie. Vy ako dospelí budete skôr dohliadať na to, aby sedela vášmu dieťaťu vzhľadom k jeho veku. Splníte https://finexpert.e15.cz/cs-nabizi-novy-iucet-kdyz-splnite-dve-podminky-je-zdarma mu tak sny a za tie jeho rozžiarené oči to rozhodne stojí.
pokoj holčiček
Mali by ste si ujasniť niekoľko kritérií:
o Farby a materiály
o Tapety a samolepky
o Koberec
o Hrací kútik
o Postieľka a ďalší nábytok

klučičí pokoj
Priestor snov

Vybavenie miestnosti by malo byť rovnako individuálne, ako je osobnosť vášho potomka. Nebojte sa ísť do toho s všetkou energiu a zapojte do hry aj svoju fantáziu. Môžete použiť na steny aj viac farieb, zabudnite na bielu, tá je príliš sterilná. Môžete tu vytvoriť malú zoo alebo vyrobiť na steny i celú rozprávku ako z ilustrovanej knižky. Vašim najmenším sa môžu páčiť aj úkryty v podobe interiérových domčekov alebo stanov.
Luster nie je len svetlo
Vhodným osvetlením podtrhnete celkový štýl celej izby. Doprajte svojmu synovi pocit, že má priamo nad hlavou vesmírnu raketu alebo sa vedľa neho hojdá Spiderman. Dievčatká určite ocenia jemný kvetinový luster ako pre princezné alebo magický polmesiac nad posteľou.
Zaspí, ako keď ho do vody hodí
Nesmie tu chýbať detská izba priestor na spanie, kde by mal byť aj vhodný nočný stolček s lampičkou. V prípade zlého sna, si môže staršie dieťatko rozsvietiť a zistí, že tu nikde žiadna príšera nie je. Tlmené svetlo je veľmi príjemné aj pri zaspávaní. Niektoré deti potrebujú svoje rituály, bez ktorých by nezaspali. Ostatne to rozhodne platí aj u nás dospelých. Medzi ne môže patriť ukladanie do postieľky, kúpanie alebo čítanie rozprávok. Práve tlmené svetlo upokojuje a navodzuje pocit ospalosti.

A potom nasleduje praktická skriňa, kde mu uložíte všetko oblečenie a hrací kútik ako domček pre jeho kamarátov. Starší školáci potom uvítajú písací stolík so stoličkou na kolieskach.
Či už to urobíte akokoľvek, bude to pre vás oboch nová cesta plná dobrodružstva.