Rubriky
Nakupovanie

veľkoobjemové nádoby

IBC kontajnery sú veľkoobjemové kontajnery – veľmi pevné, odolné a kvalitné nádoby na prepravu a skladovanie kvapalín. Svoje uplatnenie našli v niekoľkých priemysloch a odvetviach, ako napríklad vo farmaceutickom, chemickom, kozmetickom, potravinárskom a agrochemickom. Okrem toho, že sú využívané v priemyselnej výrobe a príbuzných odvetviach, už je to nejaký čas, čo sa stali veľmi populárnymi aj medzi,,obyčajnými“ ľuďmi, či už jednotlivcami alebo rodinami. Dôvod je nasledovný; vďaka naozaj veľkým objemovým rozmerom, vysokej odolnosti a stupňa nosnosti či jednoduchej uskladniteľnosti a premiestňovaniu sa stali súčasťou výbavy hlavne pri rodinných domoch či chatkách.

ibc

Najčastejší účel, pre ktoré sa stali využívanými na týchto miestach, je skladovanie, zberanie, hromadenie dažďovej vody. Tú možno použiť neskôr v obdobiach sucha – v prípade, že majitelia rodinných domov a chatiek vlastnia i záhrady a aktívne sa starajú napríklad o záhony a ich koníčkom je záhradkárčenie, vodou v zásobe nikdy nepohrdnú. IBC kontajnery – už ako bolo spomínané – sú vytvárané, zhotovované a navrhované tak, aby dokázali odolať a zotrvať i v extrémnych podmienkach, a to či už exteriérovým alebo interiérovým.

kontajner

Interiérové podmienky samozrejme myslíme v rámci priemyselných budov, kde dochádza k poklesu a nárastu teplôt, kontajnery sú vystavené extrémnym horúčavám alebo chladom, zmenám vlhkosti, možno nie vždy práve najšetrnejšiemu zachádzaniu. Exteriérové podmienky sú o čosi náročnejšie, a to hlavne z toho dôvodu, že v našich končinách prevládajú zmeny ročných období, čo so sebou prináša množstvo radikálnych zmien; slnko, teplo, striedanie vlhkosti, dážď, krúpy, sneh, mráz, vietor, námraza. Tomuto všetkému musí dokázať správny a kvalitne zhotovený IBC kontajner aktívne a neúnavne odolávať. Na to bol vyrobený.

Rubriky
Nakupovanie

Bigstarjeans – aké sú možnosti platby a spôsoby dopravy?

Nech už ste dlhoročným prevádzkovateľom internetového obchodu alebo ešte len svoje vlastné podnikanie cez vytvorený e-shop začínate, určite viete, že informovanosť zákazníka by mala byť vždy na prvom mieste. Preto je dôležité na svojom webe uviesť jasné a stručné informácie, týkajúce sa všetkých krokov a iných pokynov, ktoré by mohli zákazníci potrebovať. Najčastejšie ide o základné údaje, ktoré sa týkajú adresy prevádzky, predajne alebo zvolenia spôsobu platby a dopravy. Doprava a platba Bigstarjeans poskytuje pre zákazníkov hneď niekoľko možností, spomedzi ktorých si vedia vybrať práve ten spôsob, čo im bude najlepšie vyhovovať. Benefitom, ktorý môže byť pre zákazníkov veľmi priaznivý je to, že spoločnosť Bigstarjeans ponúka aj dopravu zdarma. Jediná podmienka, ktorú je potrebné splniť, aby ste dopravu zadarmo získali je vytvorenie objednávky, ktorá bude v hodnote nad 30 eur. Po finalizovaní objednávky majú zákazníci na výber hneď zo štyroch spôsobov, ako im bude objednaný produkt doručený.

doručovací kuriér

Pri troch z prepravných spôsoboch doručenia sa cena prepravy odvíja od toho, či budete platiť na dobierku alebo bez nej – teda elektronickým spôsobom, napríklad platobnou kartou alebo prevodom na účet. Ak si vyberiete možnosť platby na dobierku, cena dopravy bude predstavovať poplatok vo výške 2 eur.

prevzaté zásielky

Pri výbere inej možnosti než dobierky bude potom cena dopravy predstavovať iba 1 euro. Prvou možnosťou dopravy, ktorú si viete vybrať je najznámejšia prepravná spoločnosť, ktorá pôsobí na Slovensku, a tou je Slovenská pošta. Pri výbere prepravcu, ktorým je Slovenská pošta je odhadovaný čas doručenia od 2 až 5 dní. Druhá spoločnosť, ktorá vám môže objednávku doručiť je kuriérska firma DPD, kde vám balík môže prísť behom 2 až 4 dní. Tretím spôsobom doručenia je Zásielkovňa, kde môžete očakávať svoju objednávku už okolo 1 až 4 dní. Poslednou možnosťou, ako si viete objednávku od obchodu Bigstarjeans prevziať, je priamo na ich pobočke, kde sa za dopravu neplatí a balík vás tam bude čakať okolo 1 až 5 dní.

Rubriky
Nakupovanie

Nerez-kvalita

V dnešnej dobe je už bežné stretnúť sa s nerezovým zábradlím. Vidíme ho na obchodných centrách, na komerčných budovách, v školách, v zdravotníckych ústavoch ale aj na rodinných domoch. Jednoducho je takmer všade tam, kde je potrebné zabezpečiť bezpečnosť proti pádu ale aj tam, kde esteticky spĺňa svoju úlohu a svoj účel.

• Nerez je materiál vysoko odolný a takto to je aj pri nerezovom zábradlí.

moderné zábradlie

Nerezové zábradlie Lmmont je plne funkčné a celkový dojem z takéhoto zábradlia je pomerne príjemný a luxusný. Svoj účel splní dokonale všade tam, kde je to potrebné. Nerez je vysoko odolná aj voči vonkajším vplyvom, zvlášť pri vonkajšom zábradlí je pre toto použitá čistejšia oceľ a toto dodáva funkčnosti nerezového zábradlia vysokú odolnosť aj proti kyslím dažďom, ktoré toto nerezové zábradlie najčastejšie narúšajú. V kombinácii s občasným použitím prípravku určeného na preleštenie takéhoto zábradlia dosiahnete vysoko kvalitné a na dlhé roky krásne zábradlie, ktoré bude dokonale spĺňať svoj účel a teda funkčnosť a odolnosť. Pri zachovaní pôvodného stavu nerezového zábradlia vydrží skutočne niekoľko desiatok rokov bez nutnosti nejakého náteru, či inej pracnej opateri.

• Nerezové zábradlie či už na schodisko, terasu či balkón dodá krásny a luxusný vzhľad.

moderný dizajn

Po estetickej stránke je možné toto zábradlie vyrobiť ako stĺpikové s lankovou výplňou ale aj stĺpikové so sklenenou výplňou. Pri sklenenej výplni je použité bezpečnostné sklo CONNEX, ktoré je nekalené. Tento typ skla sa najčastejšie používa v čírom a mliečnom prevedení. Samozrejme, po vzájomnej konzultácii Vám vieme vyhovieť a spoločne nájsť najlepšie riešenie pre Vás a Vaše požiadavky.

Použitý materiál a teda nerez je v najvyššej kvalite a preto nie je vhodné porovnávanie nerezového zábradlia s inými lacnejšími materiálmi, ktoré sú uvádzané ako nerez, no podstatne za nižšiu cenovú ponuku. Prevažne sa jedná o podvod a použitý materiál je zväčša hliník so zmesou nerezu alebo iná náhrada, preto je dôležité nenaletieť a zveriť svoju požiadavku profesionálom v LMmont.

Rubriky
Nakupovanie

Protipožiarne dvere

Zabezpečte svoj domov požiarnymi dverami Lmmont. Tieto dvere Vás bezpečne ochránia pred ohňom a zadymením. Jedná sa o špecifickú skupinu dverí, ktoré sú vyrábané práve pre ochranu pred ohňom, jeho šírením a pred dymom. Tieto dvere Vám zabezpečia dostatok času na únik do bezpečia. Sú vyrábané z ocele no z hľadiska estetiky môžu byť pre umiestnenie v exteriéroch doplnené a drevené ale aj hliníkové konštrukcie. Oceľové dvere protipožiarne sú vhodné pre jednoduché ale aj izolačné sklá, ktoré sú spoľahlivé v oblasti kritérií a spĺňajú vysoké nároky na požiarnu ochranu.

horiaci plameň

Protipožiarne dvere a ich systém sú vybavené špeciálnymi ohňovzdornými vložkami. Najnovším prírastkom protipožiarnych dverí je MB-60E EI so systémom z rady ALUPROF. Jedná sa o ekonomicky výhodné požiarne dvere, ktoré prinášajú oproti starším typom viacero výhod. Profil týchto dverí je v stavebnej hĺbke omnoho menej robustný, vďaka čomu tak zaberá menej miesta a ich jednoduchá konštrukcia napomáha k ich jednoduchšej a rýchlejšej montáži. Samozrejme sú dymotesné. Ďalšia ponuka protipožiarnych dverí je MB-78EI. Jedná sa o vysoko moderné konštrukcie na výrobu protipožiarnych dverí ktoré spĺňajú spoľahlivú ochranu s požiarnou odolnosťou. Tieto umožňujú vyrábať protipožiarne dvere s odolnosťou EI115-EI90 a zároveň spĺňajú požiadavku v oblasti dymotesné. Ich konštrukcia je tvorená tromi komorovými hliníkovými profilmi.

oheň pod kontrolou

Tento systém je vybavený ohňovzdornými vložkami, ktoré zaisťujú požiarnu odolnosť až do triedy EI90. Keďže ako sme už spomenuli ich hliníkový profil je omnoho jednoduchší, tým pádom nepotrebujú tieto dvere veľký stavebný otvor. V našej ponuke nájdete omnoho viac protipožiarnych dverí, pri ktorých sú uvedené iba orientačné cena. Samozrejme tieto oceľové protipožiarne dvere sú finančne náročnejšie ako je to pri bežných typoch dverí, no po vzájomnej komunikácii Vám vieme nakombinovať vhodné riešenia. No ochrana majetku a vlastných životom by mala byť nadradená nad všetko. Preto nás neváhajte kontaktovať a mi Vám ponúkneme riešenia nakombinované tak, aby sa nenabúral Váš finančný rozpočet.

Rubriky
Nakupovanie

Kvalitné LED pásy

Pri zariaďovaní domácnosti každý z nás hľadá spôsob ako svoj interiér zútulniť. Na výber máte z množstva dekorácií, doplnkov, kvetov, ale modernú rodinnú atmosféru dokážete docieliť aj pomocou svetla. Konkrétnejšie pomocou LED svetla. Tie sa v dnešnej dobe tešia veľkej obľube. Mnoho zákazníkov si nevie vynachváliť LED osvetlenie vďaka jeho modernému dizajnu, vďaka ktorému dokonale zapadne do každej miestnosti, ale výhodou je tiež úspora nákladov na energie. Svetlá sú energeticky úspornejšie a majú tiež dlhšiu životnosť.

LED pás

Osvetlenie domácnosti môžete použiť vo forme LED panelov na osadenie do stropu, ale najčastejším využitím sú LED pásy. Pokiaľ chcete LED pásy využívať ako plnohodnotné svietidlo nielen ako ozdobenie nábytku, sú tu pre vás vysokosvietivé LED pásy alebo LED pásy s prúdovými drivermi. Sú profesionálne a zabezpečia rovnomerne rozvádza svetlo do všetkých časti pásu. Tým sú pásy rovnomerne zaťažené a svietivosť je rovnaká ako na začiatku, tak aj na jeho konci. V tomto prípade nie je teda nutné zapojenie po častiach ako je to v prípade iných LED pásov.

LED pásy

Podľa typu je možné zapojiť až 25 metrov osvetlenia v kuse. LED pásy sú veľmi často používané na osvetlenie nášho nábytku. Obľúbené sú najmä v kuchyni na osvetlenie kuchynskej linky. Docielite tak moderný vzhľad a príjemnú atmosféru v miestnosti. Takýmto spôsobom môžete zvýrazniť ale aj iný nábytok. Obývačkovú stenu, nábytok v detskej izbe, spálni či posteľ. LED pásy by nemali chýbať v žiadnej štýlovej domácnosti. Pokiaľ aj vy chcete svoj interiér vylepšiť a zútulniť, práve LED pásy sú tou najlepšou voľbou. A konkrétne vysokosvietivé LED pásy. Ušetríte vďaka nim aj náklady na energie. Pokiaľ máte záujem o LED pásy s prúdovými drivermi, navštívte stránku ledprodukt.sk a vyberte si zo širokej ponuky LED osvetlenia a doplnkov ešte dnes.

Rubriky
Nakupovanie

Hydratácia pokožky

Organizmus človeka je z veľkej väčšiny tvorený vodou a preto k tomu, aby mohol správne fungovať potrebuje dopĺňať hydratáciu, lebo bez dlhšieho prijímania vody a tekutín by sme zomreli. Je teda nesmierne dôležité, aby ľudia dodržiavali pravidelný pitný režim a každý deň vypili dostatočné množstvo vody alebo iných tekutín. Týmto spôsobom si zabezpečíme dobrú vnútornú hydratáciu, avšak okrem toho je treba hydratovať ľudské telo a pokožku aj z vonkajšej strany.

hydratační maska

Túto „vonkajšiu“ hydratáciu môžeme realizovať prostredníctvom rôznych hydratačných kozmetických produktov, ako sú krémy, masky, gély, séra a ďalšie iné prípravky. Na dôkladnú hydratáciu nemôžeme zabúdať hlavne počas zimných a chladných mesiacov, kedy je pokožka vysušená a poškodená mrazom, a rovnako aj počas letných mesiacov, kedy jej zase hrozí poškodenie slnkom. V lete je mimoriadne nevyhnutné používať hydratačné krémy s ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu, ktoré zabraňujú škodlivému spáleniu a predčasnému starnutiu kože.

hydratačný krém

Zvýšenú starostlivosť ohľadom hydratácie by mali venovať svojej pokožke najmä ženy, ktoré chcú zmierniť prejavy starnutia. Urobiť tak môžu každodenným používaním hydratačných krémov na tvár alebo hydratačnej masky na tvár, niekoľkokrát do týždňa. Keď zaradíte takéto produkty do svojej každodennej kozmetickej rutiny, určite si môžete už po pár dňoch všimnúť, že vaša tvár nebude suchá, mdlá, vrásky budú vyplnené a po niekoľkých týždňoch sa vám môže koža úplne zregenerovať. Skvelé účinky majú hlavne hydratačné produkty, ktoré obsahujú aj pridané účinné látky a výťažky z rôznych rastlín či prírodných olejov. Treba, ale upozorniť na ten fakt, že keď produkt obsahuje nejakú látku, je potrebné si pozorne prečítať príbalový leták alebo obal daného produktu, aby ste ho prípadne nepoužili s iným druhom produktu, s ktorým by si nemusel sadnúť. Môže sa totiž to stať, že ak budete kombinovať viaceré produkty s rôznymi účinnými látkami, vaša pleť bude precitlivená, začervenaná alebo inak si ju poškodíte. Preto si vždy dopredu radšej zistite a overte, aké produkty sa môžu spoločne aplikovať a aké nemôžu.

Rubriky
Nakupovanie

Kúpu sedačky si premyslite a vyberajte z pestrej ponuky

Viete si predstaviť akúkoľvek domácnosť bez sedačiek? Ja teda nie a určite ani vy. Po dlhom a namáhavom dni prídeme domov a automaticky si na nejakú z nich sadneme. A samozrejme treba pritom myslieť aj na prípadnú návštevu, aby si aj oni našli v našom príbytku pohodlie, ideálne si sadli do obývačky na sedaciu súpravu. A tam sa môžeme v pokoji zasmiať aj porozprávať a predovšetkým príjemne zrelaxovať. Pri výbere a kúpe sedacej súpravy do nášho rodinného interiéru pritom môžeme vyberať z najrôznejších typov a prevedení.

Sedacia súprava

A v podstate sa nedá povedať, že niektorý z dostupných typov sedačiek na trhu by bol zlý alebo naopak úplne bezchybný a dokonalý, pretože to dosť záleží od osobitého vkusu a individuálnych preferencií.

A zavážia pritom faktory ako dizajn, konkrétne napríklad aj rozmery, materiál, farba, polohovateľnosť, úložný priestor a tiež samozrejme cena. A tiež individualita priestorov, kam túto novú súčasť svojho interiéru chcete umiestniť. Povedzme, že rozmerné sedacie súpravy vyzerajú na pohľad dobre a budú dokonalé pre väčší, priestrannejší interiér, ale vo vašich menších priestoroch by zaberali moc miesta a neboli by tam moc funkčné, resp. praktické, menšia alternatíva by ale do vašich priestoroch mohla zapasovať ideálne a vyjsť vás pritom lacnejšie.

  • Pokiaľ chcete či potrebujete ušetriť miesto, prípadne je vhodné vyberať sedačky s úložným priestorom.

Sedačky, bývanie

Potom je to samozrejme aj o dizajne a vizuálnom, optickom efekte sedačky v konkrétnej miestnosti. To znamená, že úlohu pri výbere zohráva materiál, ale tiež farby a vzory. Zasa sme pri tom, že to, čo niekde ukáže dokonale, môže ukázať nevkusne v inom interiéri. Je výhodou, ak sa konkrétna sedačka Albero.sk, jej farba či vzor zladí so štýlom konkrétneho interiéru. Našťastie, ponuke je dnes vďaka internetu a online predajniam rozmanitá, nie je problém výber prispôsobiť špecifickým parametrom.

Rubriky
Nakupovanie

Keď sa prejaví porucha s potrubím, volajte krtkovanie!

Potrubie sa môže upchať v podstate nečakane. Ani sa nenazdáme a ako to tak býva- v tej najmenej vhodnej chvíli sa prejaví porucha. A na upchaté potrubia je vlastne nevhodná chvíľa stále, pretože to naruší ich prevádzky, na ktorú sme v podstate pravidelne, každodenne odkázaní. A preto nie je potrebné dodávať, že ide o nie príliš príjemný problém, ktorý sa musí čo najskôr odstrániť.

Lenže na koho sa v takom prípade obrátiť? Veľa ľudí má zvyk, že zavolajú svojmu kamarátovi, synovi, susedovi, skrátka niekomu zručnému, kto im s tým pomôže. A takýto človek by mal mať následne k tomu aj zodpovedajúce vybavenie. Ani zďaleka to však spravidla neprebieha tak hladko a na takej odbornej úrovni ako keby zavolali krtkovanie Leopoldov.

  • Profesionálne služby zaoberajúce sa čistením kanalizácií, ktoré si s daným problémom poradia za krátko a navyše bez zbytočných nečistôt.

Vodovodné rúry

Služby sa pritom dajú kontaktovať nonstop a samozrejme ide o firmu, ktorá sa nezaoberá iba Leopoldovom či jeho okolím, sú dostupní v rôznych častiach Slovenska. A za sympaticky prístupné ceny.

  • Môže ísť o kontrolu kanalizácie, samozrejme tiež o prečistenie odtokov od usadenín odborným krtkovaním a o inštalatérske práce.

A to nie je všetko, v niektorých prípadoch, teda pri kontrole kanalizácií, sa používa aj TV monitoring s modernou technológiou- kamera zaznamenáva vnútorný stav kanalizácie a záznam sa zobrazí na monitore. Týmto spôsobom sa dá prehľadne objaviť a následne odstrániť príčina upchania.

Kanál, príroda

V bežných prípadoch sa stretávame napríklad s upchatým potrubím v dreze či umývadle. Následne sme svedkami pomalého odtekania vody a z potrubia sa vplyvom usadenín môže šíriť nepríjemný zápach. Každopádne prevádzka drezu či umývadla bude obmedzená, odpadová voda by v horšom prípade mohla skončiť vyliata tam, kde si to neželáme a kde narobí škodu.

Preto sa nevypláca čakať, istotou je kontaktovanie odborného servisu.

Rubriky
Nakupovanie

Bezpečnosť v zimných športoch

Pri každom športe musíte brať ohľad na bezpečnosť. Nielen na vašu, ale aj vášho dieťaťa a ostatných členov rodiny. Či už ide o vhodné oblečenie, chrániče, alebo niečo, čo je v dnešnej dobe dokonca povinné, a to sú prilby. Ale hlavne v prípade iných športov sa jednoducho musíte spoliehať aj iné veci.

snowboardy

Čo také zimné športy? Viete si predstaviť, koľko nehôd sa môže udiať počas zimy a na svahu? Podľa niekoľkých štatistík oveľa viac ako počas leta. Takže by ste sa mali nad tým zamyslieť a myslieť naozaj na všetko, nielen na zábavu a na niečo na zahriatie.

Tým samozrejme nechceme nikomu pokaziť radosť zo zimy a zimných športov, len si myslíme, že by ste mali byť pripravený na čokoľvek, čo sa môže počas športovania stať. Práve preto by ste počas snowboardovania mali dbať na naozaj kvalitné snowboard viazania. Naozaj to nie je len formalita, je dôvod, prečo to tam je, a preto by ste si na ňom mali dať záležať.

Samozrejme, okrem toho je naozaj dôležitá aj kvalitná doska a topánky, v ktorých sa narozdiel od lyžiarok budete cítiť ako v papučkách. Zimné športy sú však o veľkej pozornosti, takže aj lyžiarske okuliare nie sú tak celkom odveci, nemáme pravdu?

Aby sme neustále neupozorňovali len na to, aké sú snowboard viazania dôležité, je úplne jasné, že si to musíte v prvom rade poriadne užiť. Zima je predsa na to, aby ste si oddýchli a boli pripravený na leto. To znamená, že by si malo oddýchnuť vaše telo a aj duša. No napriek tomu nesmiete športy zanedbávať ani počas zimy. Inak vaše telo úplne zlenivie a to naozaj nie je dobré, no na druhej strane, nie je to dobré ani vtedy, keď to preháňate.

sníh

Všetkého veľa škodí a to platí aj v tomto prípade. No v každom prípade si zimu užite tak, ako sa patrí. Pri pozorovaní snehových vločiek a s horúcim čajom v ruke. Nie je to príjemná predstava? Hneď by sme si dali povedať.

Rubriky
Nakupovanie

Rady, tipy, nápady

Čo sa týka vybavenia, všetko riadia správne vybrané snowboardove topanky. Im by ste mali venovať pri výbere najväčšiu pozornosť. Musia udržať nohu v suchu a teple, ale zároveň oživia váš pôžitok z celej jazdy. Prenášajú totiž všetku energiu a pohyb na snowboard. Okrem pohodlia musia spĺňať aj pevnosť.

hory

Väčšina odborníkov odporúča nákup najprv topánok a až potom prichádza k slovu doska a viazanie. Pokiaľ máte ale druhé v poradí skôr, potom si vezmite vybavenie sebou pre nákup obuvi. Tak si všetko vyskúšate aspoň naraz. Väčšinou si potom môžete vyskúšať ako vám obuv sedí do konkrétneho viazania.

Vyskúšajte si ich niekoľko minút v ponožkách, ktoré budete nosiť pri športe. Keď je pevne utiahnete, nesmie sa vám dvíhať päta. Voliť môžete varianty pre freeride alebo freestyle.

Tie najjednoduchšie nekupujte!

Najlacnejšie na trhu znamenajú väčšinou jednodielne, to znamená, že nemajú vynímatelnú vnútornú vložku. Sú tak mäkké, nechránia dostatočne nohu a veľmi pomaly vysychajú.

Dvojdielne typy sú síce drahšie, ale majú vynímatelnú topánku a sú ďaleko pohodlnejšie. Navyše vaše nohy robia presne to, čo si prajete vy.
Mali by byť dostatočne pevné najmä v oblasti členku a priehlavku, kde je obopína pásik. Ďalej by im nemal chýbať pevný a polstrovaný jazyk, ktorý bráni vzniku otlačenín a pľuzgierov.

Je nutné, aby sa dala stiahnuť vonkajšia a vnútorná topánka, ktorá nohu dokonale ukotví a nebude sa tak môcť hýbať.

Najlepšou voľbou sú šnúrky a uťahovacie systémy, ktoré majú dvojzónové prevedenie. To znamená, že topánky utiahnete zvlášť pri členkoch a zvlášť nad nimi. Niektoré majú aj špeciálne vložky, ktoré sa po nahriatí dokonale vytvarujú podľa vašej nohy. Ak ste začiatočník voľte radšej tie mäkšie.

snowbordista

Viazanie musí pevne držať nohu!

Veľmi dôležité je správne nastavenie. Tiež by malo byť odolné, aj pohodlné, masívne a zároveň ľahké.
Väčšinou sa vyrába z plastu alebo kovu, ďalej potom z karbónu a ich kombinácií. Skladá sa z tela, opierky a pásikov. Bez neho sa pri jazde na snowboarde jednoducho nezaobídete.
Starostlivý výber a nákup sa vám potom odmení krásnou jazdou a pohodlím.