Nezařazené

Kupujeme čítačku e-kníh

Čítačky e-kníh sa na trhu vyskytujú už mnoho rokov. Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa moc nezmenili. Avšak v skutočnosti za posledné roky u nich došlo celkom k podstatnému vývoju. Výber je skutočne veľký, ako tiež naznačuje známy domáci obchod Alza.sk, ktorý ponúka viac ako 41 modelov čítačiek e-kníh v cenách od 62 Eur až do viac ako 180 Eur.
elektronická čtečka
Výber čítačky: Ak hľadáte slušný a kvalitný výrobok, potom sa odporúča voliť výrobcu ako je Amazon, PocketBook alebo Bookeen. Ďalšou úlohou je voľba medzi klasickým a dotykovým displejom. Už dávno neplatí, že dotykový displej zhoršuje kvalitu zobrazenia, napriek tomu niekomu tento typ vadí. S klasickými tlačidlami sa pre niekoho lepšie manipuluje a môžete ich ovládať aj v rukaviciach. Za úplnú samozrejmosť sa považuje podsvietený displej, ktorý veľmi zvyšuje užívateľský komfort. S podsvieteným displejom sa môže čítať aj za šera a v noci a už neplatí, že znižuje výdrž batérie. Z hľadiska veľkosti možno vyberať modely s veľkosťou 6 a 8 palcov. Ak patríte medzi tých, ktorí si radi čítajú vo vani plnej vody, potom vyberajte čítačku vodotesnú.
moderní čtení knihy
LCD alebo e-ink: Pri výbere čítačky dávajte vždy pozor na extrémne lacné modely, ktoré sa na prvý pohľad nijako zásadne nelíšia, ale majú iba LCD displej. Pre náhodného čitateľa to bude asi otázka vkusu, ale všetci ostatní by mali dať jednoznačne prednosť e-inku. Ten je pre ľudské oči vhodnejší. Elektronický atrament umožňuje dosahovať ostrosti kníhtlače. Ďalšou výhodou e-inku je minimálna spotreba energie. Snáď len otočenie stránky je trochu pomalší, ale to nijako nevadí. To je však len malý nedostatok za inak výborne čitateľný displej, ktorému ani nevadí slnko.

Elektronické knihy: Pokiaľ si chcete zakúpiť e-knihu, musíte zvoliť internetový obchod a zaregistrovať sa u neho. Potom si môžete kúpiť a stiahnuť knihu na disk počítača a potom cez USB kábel do samotnej čítačky. Oveľa lepšie má toto vyriešený Amazon. Jeho čítačky Kindle sú priamo spojené s internetovým obchodom a tak môžete kupovať a sťahovať priamo.

Jedným z argumentov proti nákupu čítačky bolo tvrdenie, že pre nich nie je dostatok kníh. V súčasnosti sa ani najnáročnejší čitatelia nemusia obávať, že by nemali čo nahrať do svojej čítačky.