Nezařazené

Máte už detskú izbu?

Veľa budúcich rodičov sa na príchod bábätka teší, no vrásky na čele im robí priestor, do ktorého sa maličké narodí. Či už s väčšími deťmi alebo iba pár, pre typickú slovenskú domácnosť nie je miesta nikdy dosť. Možno aj preto, že si nemôžeme dovoliť viac.

dětské oblečení

  1. Ak bývate v malom byte alebo jednoizbáku určite zvážte presťahovanie. Je jasné, že to bude finančne náročné a popritom vás zastihnú výdavky na výbavu. Mladé rodiny môžu siahnuť po pôžičkách, ktoré väčšina využíva ako investíciu do nehnuteľnosti, poväčšine domu. Zvážte teda či sa pomestíte a či partnera nebude budiť detský plač.
  2. Ak máte niekoľko detí a toto nie je vás prvý prírastok, spoľahnite sa na vaše kreatívne schopnosti. Pre malé bábo budete musieť vytvoriť kútik, ktorý bude patriť len a len jemu. Ak sa musí s niekým deliť, nech je to súrodenec podobnej vekovej kategórie. Takto sa vám bude ľahšie kontrolovať ich činnosť, pretože majú k sebe blízko.

dětské boty

  1. Prvé mesiace po pôrode bývajú najťažšie. Je to zo zrejmého hľadiska. Malé bábätko treba stále obskakovať a venovať sa mu. Preto by ste mali dbať, aby ste nemali len pohodu a ticho v izbe, ale aj blízko posteľ, kúpeľňu a kuchyňu. Umiestniť novorodenca do stredu diania je nemožné, no skúste si vybrať tichšie miesto vo vašom dome či byte, aby ste aj vy mali k svojim potrebám blízko.
  2. Vedzte, že pre najbližšie roky sa vaša domácnosť zmení. Okrem kolísky si vyhraďte miesto aj na iné potreby pre bábätko. Samozrejmosťou sú hory hračiek, pre ktoré si budete musieť vymyslieť jednoduchý spôsob uloženia. Taktiež musíte rátať s rôznymi bezpečnostnými poistkami, ktoré zabránia poraneniu. Samozrejmosťou sú zamknuté skrine. Okrem toho si vyhraďte miesto na kopec neužitočných vecí, ktoré sa vám mohli hodiť, no vy ste ich nevyužili.
  3. Hoci všetko hore vymenované je dosť náročné, najviac musíte dbať na to, aby ste poopravovali váš byt aj dom. Dieťa sa musí narodiť do bezpečného domova, bez žiadnych závad. Vymeňte okná, premaľujte alebo riešte novú strechu, ak z tej starej preteká. Doprajte svojmu dieťaťu život ako v bavlnke.