Rubriky
Financie

Vo svete financií sa nestratili ani ženy, počet miliardárok na svete narástol

Fakt, že už aj ženy sa dostávajú na popredné miesta medzi svetových miliardárov, je podložený skutočnosťou, že  za ostatných päť rokov ich pribudla takmer polovica, a tým bol prekonaný rast ich mužských kolegov.Radosť z úspechu
 
Ženy s 10-ciferným kontom
Podľa správy švajčiarskej banky, ktorú uverejnili 7.novembra, za posledné roky pribudli ženy-miliardárky, teda tie, ktorých majetok je v hodnote 10 a viac ciferného čísla, a na konci roka 2018 ich bolo 233, kým v roku 2013 len 160. Tento nárast dosiahol 46% a dostal aj svoje meno, nazvali ho faktor Athena, podľa gréckej bohyne odvahy, múdrosti a inšpirácie. V porovnaní so ženami, muži-miliardári za to isté obdobie takisto pribudli a dostali sa na číslo 1868, čo je 39% nárast.
 
Podnikateľky z Ázie sú líderkami
Imanie žien je v súčasnosti na úrovni 871,2 miliardy dolárov, táto hodnota prekonala stav z roku 2013 o 26%. Veľký podiel na tom majú podnikateľky z Ázie, pretože v tejto časti sveta ich počet narástol o 123% a štyri z desiatich miliardárok dokázali zbohatnúť tým, že vybudovali úspešnú firmu v maloobchodnom a spotrebiteľskom sektore. Medzi podnikateľky, ktoré sa v roku 2018 dostali do tohto klubu, patrí napríklad Tatyana Bakalchuk, ktorá založila Widberries, čo je najväčší ruský on-line predajca alebo podnikateľky Li Haiyan a Shu Ping tam posunul ich vlastný reťazec reštaurácií Haidilao.Radosť z úspechu.jpg
 
Počet miliardárov mierne klesol
Zaujímavý je aj fakt, že medziročne sa znížil celkový počet miliardárov o 2,6%, čo znamená, že v roku 2008 ich bolo 2101, ich čisté imanie sa zmenšilo o 4,3% na objem 8,5 bilióna dolárov. Tento pokles spôsobili nestabilnejšie ekonomické podmienky a silnejší dolár. Najvýraznejšie ho pocítili v Číne, tam celkové imanie spadlo o 12,3% a rok 2008 bol v krajine rokom, kedy sa zastavil jej hospodársky rast. Vláda urobila opatrenia smerom k sprísneniu finančnej likvidity niektorých súkromných sfér a siahla aj na novú ekonomiku, ktorej sprísnila reguláciu.

Rubriky
Financie

Finančný konzultant

Vyznať sa v oblasti financií dôkladne a precízne je snom mnohých ľudí. Niektorí si to síce predstavujú tak, že keby sa vyznali vo financiách tak nemusia nič doživotne robiť a peniaze budú pracovať na nich. Sčasti to pravda môže byť, ale nie hneď zo začiatku. Najprv treba zamakať a potom už len zbierať úrodu v podobe finančných bonusov.dohoda.jpg
V čom teda spočíva práca finančného konzultanta?
Väčšinou, keď dostanete ponuku na práce v oblasti finančného poradenstva alebo finančného konzultanta tak sa jedná o prácu, v ktorej máte za úlohu zháňať nových zákazníkov, ktorí si uzatvoria dané zmluvy, poistky a podobné produkty. Najprv obeháte okruh svojich blízkych známych a potom musíte zháňať na všetkých frontoch, keď vám dojdú ľudia, ktorí by mali záujem si uzatvoriť nejakú zmluvu, z ktorej vy budete mať nejaké peniaze.  
Je vhodná aj pre mňa? Pre každého?
Je to práca, ktorá nie je pre každého. Pri tejto profesii je najlepšie, keď ju vykonáva človek, ktorý takzvane nemá chrbtovú kosť. Pretože niektoré praktiky niektorých spoločností hraničia s rôznymi vecami, ktoré nie sú vôbec podľa kostolného poriadku. Respektíve nešli ani okolo. Človek by mal byť komunikatívny a vedieť prezentovať finančné produkty tak lákavo, že ostatní budú mať naozaj o ne záujem. Dávať argumenty, ktoré ľudí odzbroja a nebudú mať protiargument. Na tieto veci bude daný človek síce absolvovať aj školenie, ale keď je taký takzvane od prírody, tak to bude mať oveľa jednoduchšie.dohoda.jpg
Dá sa na tom zarobiť?
Samozrejme. Keď viete ľudí presvedčiť, aby si uzatvorili danú zmluvu, tak nemajú dôvod vám neveriť. Keď ich získate veľa je to perfektné. Z každej zmluvy vám totiž plynie nejaká provízia a vy máte riadnu výplatu. Samozrejme, keď sa zmluva nezruší do nejakého časového intervalu, tak vám peniaze nabehnú. Je to rýchly a spoľahlivý zárobok. Najľahšie je to v prvých mesiacoch, ťažšie, keď vám dojdú známi alebo blízki priatelia a nemáte už v okolí nikoho, koho by ste neoslovili s danou ponukou.

Rubriky
Financie

Najlacnejšie poistenie auta

Radosť z vozidla má asi každý, kto si kúpi svoje prvé alebo už niekoľké. Jeho užívanie zjednodušuje dochádzanie za prácou, vozenie detí do školy a na krúžky, s rodinou na výlety alebo bežne na nákupy.

K tomu však patrí aj mnoho starostí a povinností, a to od pravidelnej údržby, cez kontroly, až po povinné poistenie dané zo zákona. Ale i povinnosť si môžete spríjemniť, a preto máte možnosť vybrať si spoločnosť k tomuto účelu, ktorá ponúka najlacnejšie poistenie auta.

kalkulačka
Ako sa dostanete k zoznamu najlacnejších poistení áut?

Nebojte sa. Nebudete sa nikomu musieť nabúrať do systému ani navštíviť všetky dostupné spoločnosti a vypýtať si od nich ponuky.
Zoznam získate úplne jednoducho, bez cestovania, telefonovania a sami. Stačí mať len k dispozícii zariadenie s pripojením k internetu. Týmto spôsobom sa dostanete ku on-line kalkulácii.

Kalkulačka je nastavená tak, aby užívateľ mohol postupne zadávať iba údaje o vozidle a na konci ho čakalo zhodnotenie. Všetko prebieha bez registrácie a bez poplatkov. Dokonca si zapisované údaje môžete nechať zapamätať a ku kalkulácii sa kedykoľvek vrátiť bez toho, aby ste údaje museli do formulára vkladať znova. Ušetríte si tým čas a budete mať prehľad rýchlo k dispozícii.

Uvedený prehľad o najlacnejšom poistení auta obsahuje všetky dostupné poisťovne, cenu, limit plnenia a ďalšie služby, zľavy a pripoistenia.

Vďaka tomu získate i také informácie, o ktorých ste možno vôbec nevedeli.

Nakoniec môžete i uzavrieť zmluvu. Rovnako pohodlne a on-line.
Pre každý prípad sú k dispozícii i kontakty na telefón a email. Môžete si doplniť informácie alebo nechať poradiť.

doprava

S týmto prehľadom budete môcť pomôcť k lepšej cene nielen sebe, ale aj svojim príbuzným a známym. Určite každý uvíta výhodnejšie a lacnejšie riešenie, ktoré okrem iného má aj ďalšie výhody.