Domov

3 veci, ktoré potrebujete mať v noci „po ruke“

Postelne matrace https://www.segum.sk/produkty/matracez kvalitného materiálu, dobrý rošt a pohodlný vankúš…skutočne, v noci nepotrebujete mať po ruke nič viac. V prenesenom slova zmysle, samozrejme. Inak povedané, aby ste sa dobre vyspali, zaobstarajte so tieto tri veci a bude vám dobre.

Manželská posteľ v spálni v krémových farbách

Matrace, ktoré vás podržia
Základom pri výbere matracu je to, aby dokázal dostatočne podopierať vaše telo. možno si hovoríte, že nemáte kam spadnúť. Nie, nemáte, no nie je ten pravý zmysel podpieranie v tomto prípade. Matrac musí byť dostatočne pevný a taktiež pružný, aby vaše telo počas noci a spánku bolo v peknej vodorovnej polohe. Štíhli ľudia to majú o čosi jednoduchšie, pretože nemusia riešiť aj nosnosť matracu. Ak však máte nejaké tie kilogramy navyše, v priemere, deväťdesiat a viac, pri výbere a kúpe matraca sa pozerajte zásadne aj na jeho nosnosť.

Biela deka na posteli

Aj rošt je dôležitý
Rošt mnoho ľudí nepokladá za dôležitý v rámci toho, ako pohodlne sa vám bude v posteli spať. V skutočnosti o tom ale skutočne rozhoduje. Matrac totiž podopiera vás a matrac zas podopiera rošt. V preklade to znamená, že ak budete mať pod matracom nekvalitný a slabý rošt, s nízkou nosnosťou, ani opora pre vaše telo nebude dostatočná.

Samostatnou kategóriou sú rošty polohovateľné. V prvom rade sa treba zamyslieť nad tým, či niečo také vôbec potrebujete. Pokiaľ netrpíte vyslovene zdravotnými problémami, polohovanie využijete maximálne pri večernom čítaní.

Spálňa s drevenou podlahou a gaučom

Ako vyberať vankúše
Ani vysoký, ani nízky. To je pravidlo, ktorým by ste sa mali riadiť pri výbere správneho vankúša. V oboch prípadoch, teda pri príliš vysokom, alebo naopak, príliš nízkom matraci, trpí vaša krčná a hrudná chrbtica. Keď si na vankúš ľahnete, mali by ste mať krk v rovnomernej polohe so zvyškom tela. Ako pomôcka vám môžu poslúžiť v minulosti populárne dormeo vankúše. Nejaká takáto výška je pre vašu chrbticu OK.