Nezařazené

Z druhej ruky

Obdobie, kedy sa ľudia za to, že si niečo kúpili v second hande alebo ho nebodaj navštevujú pravidelne hanbili je našťastie za nami. V súčasnosti sa čoraz viac stretávame s týmto druhom obchodov a nájdete ich už v každom, aj malo meste. Či už sú to nenápadné malé obchodíky s pár kúskami tovaru alebo veľké obchody, kde si môže naozaj každý nájsť niečo pre seba, nakupovanie tovaru „z druhej ruky“ je stále čoraz populárnejšie a vyžívané aj medzi tými, ktorí si môžu dovoliť aj niečo nové a drahšie.
dámská trika
Kedysi sa ľudia cítili nepríjemne, keby sa mali priznať, že oblečenie, ktoré nosia je zo second handu a keby ich niekto známy videl z takéhoto obchodu vychádzať, bola to hotová katastrofa. „Sekáče“ sa vnímali a u niektorých ľudí aj vnímajú ako obchody plné oblečenia, ktoré vyšlo z módy, určené pre nižšiu vrstvu, asociálov, ktorí nemajú na to, aby si kúpili nové.

Nie je to ale celkom tak. Je síce pravda, že tu nájdete oblečenie „za pár šupov“, ale kto vraví, že musí byť nemoderné a zastaralé? Práve naopak. Často tu nájdete originálne kúsky, ktoré krásne oživia a spestria váš šatník. A čo je super, nikto z vášho okolia pravdepodobne nič podobné mať nebude.
second hand
Kto ich najviac využíva?
V second handoch dnes už môžete nájsť nakupovať kohokoľvek. Starých, mladých, mužov, ženy, ľudí z rôznych sociálnych skupín a prostredí. Veľmi sa začali rozmáhať i detské second handy, ktoré sú plné krásnych detských vecí, ktoré naozaj sú skoro nové, pretože z nich detičky veľmi rýchlo vyrástli.

Tieto obchody maminy veľmi rady využívajú pre svojich drobcov, pretože nakupovať stále nové veci, do ktorých svoje deti oblečú možno štyrikrát v bežných obchodoch si naozaj nemôže dovoliť každá mamina zvlášť, ak je na materskej či rodičovskej dovolenke. Rovnako sú tieto obchody obľúbené medzi mladými ľuďmi a študentami, ktorí keď sa v nich trochu „pohrabú“, dokážu si za pár eur nájsť, vytvoriť a skombinovať originálne outfity, o ktorých by ste zaručene nepovedali, že ich už pred tým niekto nosil. Rovnako i pracujúci ľudia, ktorí bežne nakupujú v obchodoch s novým tovarom si z času na čas zabehnú do „sekáča“, aby si vybrali niečo originálne do svojho šatníka.

Dnes už nie sú second handy zatuchnuté obchodíky plné obstarožného oblečenia a divnej atmosféry, ale plnohodnotne ponúkajú tovar, ktorý sa dá nosiť bez toho, aby ste sa za to museli hanbiť.