Nezařazené

5 miest Toskánska, ktoré musíte vidieť.

1. Florencia: Je hlavným mestom regiónu. A vďaka rodu Medičiovcov, ktorý vládol 16. storočí, sa toto mesto premenilo nielen na politickú mocnosť ale aj Mekku umelcov. Boli to práve Medičiovci, ktorí mali záľubu v umení a vďaka ich zbierkam dnes existuje galéria Uffizi, galleria Palatina ( Pittiho palác) či giardino Boboli a mnoho iného.
florencie toskánsko
Florencia ja dá prirovnať otvorenému múzeu. Všade kam sa pohnete, je kúsok histórie. No Florencia myslí aj na vaše chuťové bunky. Ak si neviete vybrať z veľkého množstva tratorií, mercato centrale všetko vyrieši. Druhé poschodie je prerobené na food court typických toskánskych jedál. Napríklad taký florentský steak vám pripravia priamo pred vami a dokonca vy sami si vyberiete mäso.

2. Pisa: Samozrejme, Šikmá veža je jeden z ťahákov Talianska. Toto malé mestečko sa nachádza 70km od Florencie. No okrem veže, je významná aj pre svoju baziliku, baptistérium a Botanickú záhradu, ktorá patrí medzi najstaršie v Taliansku.

3. Siena: Toto mestečko, dýcha stredovekom tak ako Florencia a samozrejme aj tu nájdete vzácne umelecké poklady. Symbolom mesta stalo námestie piazza del Campo, charakteristické svojím tvarom mušle a vežou Torre del Mangia. Ak chcete zažiť stredovek na vlastnej koži, tak sa sem vypravte 2. júla alebo 16. augusta, kedy sa koná preslávené Sienske Palio.

4. San Gimignano: prezývané aj stredoveký Manhattan, práve pre svoje veže. Príjemné poobedie s vynikajúcou zmrzlinou alebo pohárom červeného Chianti určite stojí za to.
san gimignano itálie
5. Lucca: Malé mestečko, len 20 minút od Pisy. Je rodným mestom Pucciniho a charakteristické pre svoje hradby a námestie v tvare amfiteátru z 2. storočia. Centrum mesta je spleť typických talianskych uličiek, rozhodne nechýbajú mieste obchodíky s lokálnymi výrobkami, trattorie a talianska móda. Fanúšikovia Anime a Manga, rozhodne poznaj Luccu vďaka októbrovému festivalu komiksov.