Business

Neustála pohotovosť jedného vyčerpá

Byť celý deň doma s malým drobčekom, ktorý toho ešte ani veľa nenahovorí, ani nenaspí zato oveľa viacej kričí a ciká do plienok, veru nie je jednoduché. Musíte sa starať o jeho potreby, zabudnúť na tie svoje a naučiť sa byť nebesky trpezliví. Kontakt s dospelými ľuďmi je v takom prípade obmedzený na minimum, tak sa nie je čomu čudovať, že človek skôr alebo neskôr zatúži po spoločnosti. Alebo hoci aj po chvíľke ticha. Každopádne po tom, čo sa mu momentálne vôbec nedostáva.

Šťastie praje pripraveným

Takáto situácia nie je logicky dlhodobo udržateľná. Vtedy vám príde vhod aj prítomnosť neobľúbenej svokry, ktorá potomka vezme na prechádzku, hlavne, aby ste si aspoň na chvíľu odpočinuli. Môže sa však stať, že práve vo chvíli, keď už vám všetko prerastá cez hlavu, nikto vhodný nie je naporúdzi. Na takéto situácie je dobré pripraviť sa v dostatočnom predstihu. Ak patríte k obyvateľom hlavného mesta, opatrovanie detí bratislava nebude predstavovať žiadny väčší problém.

Nájdete mnohé nádejné študentky, ktoré za čas s vašim drobcom budú vďačné, pretože im prinesie pár peňazí navyše. Ak im nedôverujete, môžete ho zveriť aj niektorým inštitúciám ako sú jasle či škôlky. Tam je výhoda detského kolektívu, ktorá z trochu iného uhla pohľadu vlastne ani takou veľkou výhodou nie je. Sú však aj zariadenia, kde je tento kolektív taký malý, že neustály prenos chorôb vlastne ani možný nie je.

Ak však nechcete ratolesť nechať bez vašej prítomnosti a zároveň túžite po kontakte s inými rodičmi, uprednostnite návštevu materského alebo detského centra. Tam nájdu rodičia, hlavne mamy, konečne príležitosť poriadne prebrať radosti a strasti rodičovstva s ľuďmi, ktorí práve prežívajú rovnaké obdobie.