Nezařazené

WinAmp hlási návrat!

Prehrávač WinAmp, ktorý bol obľúbený v 90-tych rokoch minulého storočia, sa používal skôr, než nastúpili nové programy a služby ako je iTunes. Mal veľkú základňu fanúšikov, a zrejme aj tento fakt  prispel k jeho aktualizácii na novú verziu. Tento nový typ WinAmpu ponúkne integráciu všetkých audio súborov do smartphonu, teda podcasty, hudobnú knižnicu a streamingové služby, čím poskytne, samozrejme, aj lepší zážitok zo samotného prehrávania.

digitalilzace
 
Už ako aplikácia
WinAmp po týchto veľkých úpravách príde na trh ako aplikácia, no dedičstvo WinAmpu si naďalej zachová. Má však tendenciu stať sa komplexným prehrávačom audia, bude to aplikácia na prenos hudby aj ostatných audio súborov do jedného zariadenia. Okrem smartphonov má byť dostupný aj na PC a Android (odlišný od dnešnej verzie) a tiež Apple. Sláva WinAmpu je síce už zabudnutá, ale ešte stále jeho služby využíva okolo 100 miliónov ľudí na svete, čo je slušná základňa fanúšikov.
 
Nový majiteľ, nová verzia
V roku 2014 prehrávač kúpila firma Radionomy, a tá sľubuje, že nová verzia bude podporovať počúvanie MP3 súborov, ale aj hudobné súbory z cloudu, streamingové rádiá a podcasty. Keďže má verzia mnoho fanúšikov, tak zrejme aj preto ostala dostupná na internete. Od 18. októbra tohto roka by mala byť dostupná nová verzia pre Windows a MacOS systém a bude možné si ju stiahnuť zadarmo.

web
 
Pohodlné počúvanie hudby
Cieľom vynoveného prehrávača je využívanie novej pohodlnej aplikácie, v ktorej nájdete na jednom mieste všetky audio súbory. Znamená to, že ak chcete počúvať skladby z telefónu, Spotify alebo podcasty už nie je potrebné aplikácie striedať. Nový program by mal integrovať aj službu Google Music.
 
Vynovený prehrávač sa bude volať WinAmp 6, dostupný by mal byť už v priebehu roka 2019, no bližšie informácie o uvedení na trh budú upresňované v médiách. Aplikácia by mala byť zadarmo dostupná na stiahnutie pre zariadenia Android a iOS.