Nezařazené

Futbalové ihrisko v metre

V Taipei, ktoré je zároveň logicky hlavným mestom Taiwanu, sa koná tento rok už 29. Letná univerziáda, teda športová udalosť, ktorá je takmer taká dôležitá a známa pre svet športu a pre jeho fanúšikov, ako olympijské hry. Len takmer.
Aj tak je však pre túto udalosť dôležitá reklama a takisto je dôležité vytvoriť niečo také nezvyčajné a zaujímavé, čo zachváti ba aj celý svet, aby získala ešte viac a viac pozornosti. Futbalové ihrisko v metre? Môže byť. Ich nápad, ktorý ste práve odhalili, či už v názve, sa dá prirovnať možno k niečomu takému ako moskovské metro vyzdobené kópiami obrazov z Ermitráže alebo ďalšie nezvyčajné metro, ktoré si na seba naopak zobralo podobu políc s knihami – samozrejme, v New Yorku.

metro

Metro môže byť dobrý biznis

Áno, nemusíte dlho premýšľať nad tým, že je to pre to, že je to jeden z najbezpečnejších reklamných ťahov. Predstavte si, koľko ľudí cestuje hromadnou dopravou. U nás. A teraz si tento obraz párkrát zväčšite, v závislosti od toho, o koľko krát obyvateľov môže mať samotné mesto New York City alebo ruská metropola a zároveň hlavné mesto – Moskva. Taipei je tiež miliónové mesto, čiže je to o niečo menší, ale stále veľmi podobný príbeh.

stanice

Ak ste mali pocit, že to všetko len pre to, aby sa cesta do práce stala pre cestujúcich zábavnejšia a dobrodružnejšia, tak pravdepodobne nie. To je možno len druhoradý efekt. V každom prípade, ak nič iné, určite Vás to aspoň na chvíľu vyvedie z rovnováhy, pokiaľ vstúpite do takéhoto vagónu, čo myslíte? Na chvíľu vás to zaujme a neviete sa sústrediť na nič iné, zabudli ste, nad čím ste premýšľali alebo čo ste chceli urobiť. Áno, takto funguje reklama. Teda aspoň tá úspešnejšia.

Tak poďme k veci

Stále presne neviete odpoveď na otázku, čo bude také zvláštne na tom metre v Taipei. Cesta tam či naspäť, odkiaľkoľvek či kamkoľvek cestujete – do práce, školy či len do centra mesta, môže byť ozvláštnená schladením sa z bazéne. Alebo si môžete zahrať basketbal, futbal. Môžete si odpočinúť na trestnej lavičke, ešte stále je tu táto možnosť, ak Vám to doterajšie neprišlo zaujímavé…
Samozrejme, ten športový kontext či podtext týchto aktivít má upozorniť na samotnú športovú udalosť. No čo poviete na toto? Aj samotné podlahy majú pripomínať futbalové či basketbalové ihrisko. Inak povedané, môžete sa postaviť na štartovaciu čiaru a skúsiť sa odmerať v behu na 100 metrov. No a ak si chcete zaplávať, k ilúzií Vám dopomôže takisto podlaha s rozdelenými dráhami pre plavcov.

interiér

Tým sa mení celý koncept toho, ako môžete stráviť tie minúty, ktoré máte v tomto metre stráviť. Títo inovatívni tvorcovia prebúrali všetky hranice toho, čo môžete zažiť v mestskej doprave. Snáď sa čas v takomto metre rozhodnete využiť správne – teda, čo najviac netradične, v tomto prípade.