Nezařazené

Vyspelá technika do každej domácnosti -parný prístroj SteamOne

V dnešnej hektickej dobe sa už nikto nezamýšľa nad tým, aké spotrebiče nám vlastne každý deň uľahčujú život, odkiaľ sa vzali, kto ich vymyslel a zostrojil, ich používanie je pre nás už rutinnou záležitosťou. Práčka, umývačka riadu, sušička, rôzne čističe, nimi je v súčasnosti vybavená už takmer každá domácnosť, no najviac asi používame naparovacie žehličky. Najbežnejšie sú žehličky alebo parné stanice, ktoré sa nedajú používať bez dosky alebo nejakej plochy. Vertikálne žehličky sú vynález, ktorým môžete vyžehliť šaty a bielizeň aj vo zvislej polohe visiac na ramienku bez veľkých nárokov na priestor.

lokomotiva

· Rýchla pomoc

Bežná prax: času je málo a šaty potrebujú upraviť „dezén“ a tak na pomoc v poslednej chvíli prichádza parný prístroj, ktorý pokrčené časti a záhyby odevu pomocou pary rýchlo a ľahko vyrovná. Takisto dokáže z odevu odstrániť nepríjemný zápach napríklad z dlhšieho pobytu v zafajčených miestnostiach či reštauráciách. Prístroj má aj dobré dezinfekčné schopnosti textilných materiálov.

· Ľahké ovládanie

Parný prístroj SteamOne je veľmi ľahko ovládatelný, dá sa jednoduchým spôsobom zložiť a pri skladovaní nezaberie veľa miesta, po ukončení práce ho jednoducho poskladáte a šupnete pod posteľ alebo do skrine. S manipuláciou sa tiež nepotrápite, vo výbave totiž má aj pojazdné kolieska.
Výhody parného prístroja sú určite nezanedbateľné: kým pri klasickom žehlení potrebujete žehliacu dosku alebo inú plochu, parný prístroj sa obsluhuje ľahko, len pomocou teleskopickej tyče a ramienka, vďaka čomu na žehlenie nepotrebujete veľa miesta a odev je vyžehlený rýchlejšie a jednoduchšie.

žehlička

· SteamOne či klasika

Bezpečnost prístroja je zaručená, parný náraz dosahuje teplotu 98stupňov, ale na rozdiel od klasickej žehličky táto nemá rozžeravenú plochu. Týmto spôsobom je možné aj žehlenie odevov, ktoré sa buď vôbec žehliť nesmeli alebo to bolo klasickým spôsobom náročné, ako sú napríklad smokingy, krajkové a čipkové šaty, saká, košele a odevy z jemných materiálov a pod. Ďalším plusom tohto spôsobu žehlenia je, že nezvýrazňuje švy a tiež že nepoškodzuje látku odleskami.
Parný prístroj je prednostne určený hlavne na žehlenie väčších kusov odevov, príprava na jeho plný výkon trvá asi jednu minútu.