Nezařazené

Webové stránky, ktoré sú označené za konšpiračné

Existuje web s názvom Konšpirátori/sk/, ktorý kontroluje obsah internetových stránok a tie, ktoré na základe ich obsahu označí ako konšpiračné, nenávistné či škodlivé, uloží do svojho zoznamu. Zoznam je na stránke Konšpirátori voľne dostupný a to predovšekým z dôvodu, aby sa týmto stránkam vyhli prípadní reklamní sponzori. Reklamy by následne boli uverejnené aj na týchto weboch, kvôli čomu by mohla byť ich značka automaticky spojená s konšpiračnými či napríklad nenávistnými skupinami, čo by pre biznis pochopiteľne nebolo dobré meno.

ufo

Stránkam označeným za nenávistné, konšpiračné,… je síce povolená činnosť a stránky normálne fungujú, dokonca pravidelne zaplňujú svoj obsah, no sú na spomenutom zozname a teda nemôžu očakávať nejakú komerčnú cestu pôsobenia svojich webov. K ich existencii to ale očividne neprekáža.
Pravdepodobne ste zvedaví a prišiel čas, aby som aspoň pár z týchto stránok “ odsunutých na druhú koľaj“ spomenul a iba stručne, bez náznaku propagácie a stotožňovania sa s ich názormi či článkami bližšie priblížil ich obsah.

tajemství

Vigilantcitizen /com/
Dostala najviac topov od komisie Konšpirátori, čo je pre hľadačov konšpiračných teórií možno vizitka úspechu, no ale z pohľadu korektnosti publikovania overených informácií čistá katastrofa. Tento web drží prvú priečku, čo je ale z pohľadu vieruhodnosti, korektnosti, či možnej komerčnej spolupráce miestom posledným. Stránka sa zaoberá predovšetkým údajným zásahom tajných spolkov do Hollwoodu a do populárnej kultúry. Okrem toho poukazuje i na údajne reálne satanistické rituály, ktoré sa v odohrávajú i v dnešnom svete.

vojna

Zvedavec /org/
Je strákou na druhom mieste / aj keď s totožným „skóre „/ a jeho celý obsah je rovnako označený za ničím nepodložený, obsahuje veľa nepotvrdených infomácií, predovšetkým s tématikou o vojenských konfliktoch, Rusku, Ukrajine, ale aj o údajných spiknutiach rôznych mocných spolkov.