Nezařazené

Presťahujte sa bez problémov

Sťahovanie do „nového“, by malo  v nás vyvolávať pocit šťastia. Niekedy sa bohužiaľ stáva, že aj také obyčajné sťahovanie prinesie toľko problémov, že sa až zabudneme tešiť.
Určite ste už počuli o tom, že je dobré mať všetko zorganizované. Či už ide o bežné činnosti v domácnosti, prácu alebo šatník. Rozhodne to platí aj počas sťahovania. Uvidíte ako Vám organizácia, uľahčí vaše sťahovanie.
nový dům
Všetko trieďte.  Chcete sa  vyhnúť zbytočným nepríjemnostiam a chaosu ? Tak začnite triediť! Je potrebné aby ste si všetky veci potriedili, prípadne vyhodili zbytočnosti. Uvidíte, že takýmto spôsobom, získate oveľa lepší prehlaď o vašich veciach. Stačí ak si zaobstaráte pár krabíc a do každej dáte veci, ktoré majú niečo spoločné. Nakoniec krabicu pomenujte a máte istotu, že vašu žehličku na vlasy už nikdy nenájdete v krabici s kuchynským riadom.
Nájdite si systém. Už ste všetko potriedili a označili ? Teraz stačí sa už iba presťahovať. Aj v tomto prípade, však môžu nastať komplikácie. Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, tak Vám odporúčame premiestniť najskôr váš nábytok a až následne vaše veci. A môžete vybaľovať. Vybaľujte však s rozumom a podľa dôležitosti, predsa nejakú vázu z dovolenky, nepotrebujete hneď vystaviť. Radíme aj veci pretriediť. Predsa si nemusíte svoj nový domov zahltiť všetkými haraburdami.  
rudlík na balíky
Zavolajte si priateľov alebo sťahovaciu službu.  Sťahovanie je náročné a vy sami to ťažko zvládnete. Je dobré, ak si zavoláte na pomoc ľudí, ktorí sú ochotní vám s tým pomôcť. Využiť viete aj služby kvalitných sťahovákov. Na trhu ich je kopa a vy si môžete vyberať.
Upratujte s rozumom. Je logické, že vaše veci neuložíte do špinavého šuplíka, ale zbytočne už budete hneď prvé dni utierať vrch skrine. Dokonalý poriadok urobte až na koniec. Ušetríte  čas aj nervy.