Nezařazené

Tieňomilná zeleň do domu a bytu

Aj bez záhrady sa dajú pestovať prekrásne druhy rastlín, jednoducho u vás doma. Ale čo ak vaše okno neprepúšťa dostatok svetla do miestnosti? Nemajte strach, tieto prítmie vyžadujúce rastliny a kvety menia tento zdanlivý problém vo výhodu. Či už sa vám páčia skôr sukulenty a kaktusy, alebo dávate prednosť kvitnúcim druhom trvaliek, výber je naozaj pestrý. Preto sme pre vás pripravili sedem najlepších tieň znášajúcich druhov.
kapky na listech
Brečtan Popínavý Plazivá rastlina, ako oporu jej môžete pripevniť na stenu obyčajnúrybársku sieť. Potrebuje veľa vody. Listy symbolizujú manželskú vernosť ale aj opilectvo. Avšak pozor, pri požití väčšieho množstva listov môže dôjsť k otrave!
květinová dekorace
Lopatkovec Veľmi nenáročná rastlina. Ak niekedy zabúdate svoje rastliny polievať, lopatkovcu to neuškodí, a práve naopak, možno aj prospeje. Pochádza z trópov, čiže na suchú zem je zvyknutá, avšak priame slnko jej škodí.

Svokrin jazyk Ďalšia extrémy znášajúca rastlina, svojimi listami pripomínajúca jazyky. Znáša ako sucho, tak aj vlhko. Zahynúť dokáže jedine z trvalo mokrej zeminy, čo môže spôsobiť hnilobu koreňov.

Papraď Pri papradiach môžeme natrafiť na rôzne bizarné druhy, ale vo všeobecnosti o nich platí to isté – miluje vlhkosť, rosu, a samozrejme, tieň. Ak máte svoju okennú parapetu obsadenú, papraď môžete s kľudom položiť niekam do rohu alebo aj na vysoký nábytok. Najviac sa jej taktiež darí v kyslej pôde.

Jakobínia Táto kvitnúca rastlina prichádza hneď v niekoľkých farebných variantoch, takže máme šancu si užívať aj pestré kvety narozdiel od stále zelených listov predchádzajúcich druhov.

Tradeskancia Najväčšou zaujímavosťou na tejto rastline sú práve jej farebné listy s odtieňom krásnej lilavej farby. V zime sa odporúča ju presunúť na o niečo chladnejšie miesto a taktiež nedopustiť aby jej vyschol substrát.
kamínky u květiny
Kalanchoa Pestré okvetné lístky si môžeme z kvetinárstva zadovážiť v jarnom žltom, alebo ohnivom červenom sfarbení. Platí u nej pravidlo, že čím dlhšie chcete aby kvitla, tým menej svetlu by ste ju mali vystaviť. Kalanchoa je sukulentná rastlina a vlhká pôda jej môže skôr uškodiť. Preto si dávajte pozor na zbytočné prelievanie!