Nezařazené

Tablet? Môžete zaplatiť 60- 140 Euro a máte kvalitu

        Tablety už nie sú tak drahou záležitosťou, akou bývali. Samozrejme aj dnes nájdeme tablety v cene 400-600 Euro, no nájdeme aj mnoho lacnejších a prístupnejších. Nedávno ma zaujali ceny nietkorých takýchto produktov a preto sa chcem o tomto zistení podeliť i s Vami.

dva tablety
Tablet je dizajnom a rozmermi vlastne ešte praktickejšia alternatíva notebooku. Ak niekto hľadá prenosný počítač, skôr siahne po tablete, pričom niektoré nestoja ani 100 Euro. Aj napriek nižšej cene poskytujú množstvo skvelých služieb. Služby máme prístupné vďaka Google Play, ktorý nám poskytuje nespočetné množstvo aplikácií a vo väčšine prípadoch zdarma. Takéto zariadenie navyše disponuje pripojením wi-fi a takisto i kamerou. Tie lacnejšie modely majú zrejme o niečo slabšie parametre, no aj tak si myslím, že väčšinu aplikácií na nich v pohode spustíme. Pokiaľ nie ste nad mieru nároční, určite sa zabavíte i s lacnejším modelom. Preto sa pozrime na tieto lacnejšie varianty, ktoré Vám však doprajú zábavné chvíle, sprístupnia Vám dôležité aplikácie a môžete s nimi i dačo nafotiť a natočiť v celkom slušnej kvalite. Takéto tablety nájdeme v pohodlí aj cez e-shopy a máme širší prehľad. Niektoré sú sympatické a jeden ako príklad opíšem.
focení tebletem

        Alcatel PIXI 4

V adekvátnosti s cenou, veľmi dobrá voľba. Rozumná cena a sympatický tablet, ktorý určite nesklame. Disponuje spoľahlivým štvorjadrovým procesorom, takže nejakého zasekávania alebo pomalého načítavania sa báť nemusíte. Rozlíšenie displeja je takisto celkom slušné – 1024×600 pixelov. 1 GB RAM je opäť celkom slušný výkon a postačí na všetko, môžeme očakávať prijateľnú rýchlosť, pre aplikácie na mobilné zariadenia je to skvelé, mali by bežať rýchlo a spoľahlivo. Samozrejmosťou je prístupnosť wi-fi a bluetooth pripojenia, fotoaparát 2 Mpx. Operačný systém je Android a to verzia 5.1.
přehrávání na tabletu

Podľa charakteristiky vidíme, že sa jedná o kvalitné a rýchle zariadenie, pričom nás produkt vyjde 62, 50 Euro.