Nakupovanie

Chudnutie pre chlapa

Nikdy som si nepomyslel, že raz budem musieť chudnúť, až kým mi doktor nepovedal, že je to nevyhnutné pre moje zdravie. Nikdy som nebol nejaký extra štíhly. Bol som kus chlapa, žiadne chudé špáradlo, ktoré sa zlomí v momente, keď zdvihne niečo veľmi ťažké. Bol som hrdý na to, aký som mohutný, aj keď je pravdou, že rokmi mi teda pribudol poriadny pupok. Možno som vedel, že moja váha nie je ideálna, no napriek tomu by mi nikdy nenapadlo, že s ňou budem musieť robiť niečo také závažné, ako je práve chudnutie. Lekár ma teda poriadne zaskočil.

zelenina

Vtedy som si položil otázku, čo akože budem robiť ďalej. Veď to bolo niečo, čo som si nevedel ani predstaviť. Ja, že nebudem jesť moje obľúbené jedlá? Ja, že si nedám na obed poriadny kus klobásy alebo slaniny? Tak to je niečo, čo bolo pre mňa absolútne nepredstaviteľné a verím tomu, že veľmi veľa chlapov to tak má tiež. No napriek tomu som bol odhodlaný. Vedel som, že teraz ide o viac ako o moju ješitnosť. Teraz išlo o moje zdravie, ktoré bolo prvoradé. Stalo sa mojou prioritou. Vedel som, že to nebude jednoduché. No bol som ochotný urobiť všetko preto, aby to fungovalo. Aby som pri ďalšej preventívnej prehliadke nemusel počúvať, že mám srdce obalené tukom.

citron

Moja práca si však vyžadovala veľa energie a pozornosti. Spýtal som sa teda lekára, čo by mi odporúčal, aby som sa nemusel báť, že sa mi bude počas práce driemať alebo, že budem zaspávať v momente, ako pocítim hlad. Povedal mi, že najlepšia je proteinova dieta. Práve kvôli tomu, že neuberá energiu, ale je fajn, keď sa potrebuješ udržať v plnej kondícii. Skúsil som to a nielen, že som schudol, ale musím povedať, že sa cítim skutočne oveľa lepšie. Myslím, že nič lepšie sa mi nemohlo stať. Určite je to niečo, čo môže vyskúšať každý chlap, ktorý chce urobiť niečo so svojou váhou. Nič to nie je.