Nezařazené

5 výhod online štúdia: ako sa vzdelávať z pohodlia domova

1. Môžeš sa naučiť čokoľvek len chceš.
Samozrejme, naučiť sa čokoľvek čo i len chceš sa dá aj inak; znamená to však hodiny cestovania, vysoké náklady na dopravu či život, snáď i sťahovanie sa za štúdiom. U internetových kurzov však nič z tohto neplatí; a ba dokonca, dokážeš získať vzdelanie i na vyššej úrovni!

Vezmime si, napríklad, že sa zaujímaš o časticovú fyziku. Všetko, čo musíš urobiť je vygoogliť si online kurzy ponúkané na túto tému. Na rozdiel od vzdelávania vo fyzickom svete sa však na tento kurz môžeš prihlásiť, aj ak sa nikdy neplánuješ stať časticovým fyzikom, no aj napriek tomu sa o túto tému zaujímaš. A predstav si, toto môžeš spraviť úplne so všetkým!
studium u počítače
2. Môžeš sa to naučiť kedy len chceš.
Väčšina online kurzov má len termín začiatku a konca, nechávajúc to na tebe, ako si ten čas medzitým rozložíš. Či sa všetko naučíš v prvom týždni či tom poslednom, alebo budeš pracovať pravidelne- nikoho to nezaujíma. Výsledok je totiž to stále rovnaký; dokončený kurz a super certifikát!
ukončení studia
3. Nestojí ťa to skoro nič!
A ak aj niečo zaplatíš, je to len zlomok v porovnaní s tým, čo by si zaplatil na tradičnej univerzite. Napríklad, za online kurz biochémie z Harvardu zaplatíš 49 dolárov; za rok na Harvarde však viac ako šesťdesiat tisíc!
Mnoho kurzov je však aj úplne zadarmo. Často to síce znamená, že nedostaneš žiaden certifikát, no aj napriek tomu je to super prostriedok ako sa naučiť niečo nové pod vedením svetových odborníkov v danej oblasti.

4. Online kurzy sú skvelým dodatkom na tvojom životopise.
Na tvojom momentálnom zamestnaní nezáleží; internetové kurzy na životopise vyzerajú skvelo vždy. Ukazujú totiž tvoju lásku k učeniu či skúšaniu nových vecí a taktiež aj zápal pre tvoj odbor. Plus, je veľmi jednoduché získať online certifikát z hocijakej prestížnej univerzity; stačí sledovať ich web stránky, a potom sa nebáť učenia!
diplom ilustrace
5. Je to pohodlné.
Zabudni na dlhé prednášky, nudných prednášajúcich, nepohodlné stoličky či nasledovnú bolesť chrbta, krku, či hlavy. V internetovom vzdelávaní neexistuje nič fyzické; snáď okrem tvojho notebooku a teba. Znamená to aj žiadne skoré vstávanie, hodiny strávené vyberaním si toho správneho outfitu či tlačenica v MHD! Dávaj si však pozor na prílišnú pohodlnosť a tendenciu stráviť celý deň na gauči. Namiesto toho si radšej zriaď veľký pracovný stôl a pohodlné sedenie; tvoje telo ti neskôr poďakuje!