Nezařazené

Keď je doma veselo

Máte dieťa a rozhodujete pre ďalšie? Alebo už máte dve a premýšľate, že predsa len by ste chceli ešte jedno. Viacdetné rodiny už nie sú takou veľkou zvláštnosťou ako pred niekoľkými rokmi. Ale ako sa dá skĺbiť kariéra a viacpočetná rodina?

bratři
,
Každodenný kolotoč
Každá matka by iste povedala, že bez manželovej pomoci je to ťažké. Veď z práce sa domov nevracia odpočinutá. Takto to zvládajú ženy, ktoré sa rozhodli mať tri a viac detí:

  1. Rozvrhnite si týždeň.Nenaplánujte si priveľa činností na jeden deň. Je dobré mať pravidelný režim, v ktorom sa zabehnete. Jeden deň si určíte na upratovanie, iný na varenie, ďalší na nákupy.
  2. Znížte latku očakávania dokonalosti. Pretože vždy — akokoľvek dlho budete upratovať, sa o niekoľko minút niekde objaví nový neporiadok. V tomto sa každá mama viacerých detí musí nakoniec stať tolerantnou. Inak nebude robiť nič iné, iba upratovať a naháňať k tomu aj zvyšok domácnosti.
  3. Naplánujte akciu. Rodinná zábava je veľmi dôležitá. Pre deti, pre manžela aj pre vás. Buďte všetci spolu aspoň jedno popoludnie. Môžete sa hrať spoločenské hry, alebo ísť na výlet. Pozrite si spolu rozprávku. O akú činnosť ide, nie je také dôležité ako to, že ste spolu. Takéto popoludnie vás doslova nabije novou energiou.
  4. Vyčleňte si čas, ktorý bude iba váš. Dve až tri hodinky za týždeň, keď budete sama. Zájdite na nákupy (nie potraviny pre rodinu, ale niečo, čo si potrebujete kúpiť vy osobne), stretnite sa s kamarátkou, vypite šálku kávy, či čaju, odpočiňte si, prečítajte kúsok knihy. Čokoľvek, čo urobí radosť iba vám. Tento čas je pre ženu z viacdetných rodín veľmi dôležitý. Pomôže to vašej psychickej pohode.

sourozenci

Keď sa žien z viacdetných domácností spýtate, či by sa dnes rozhodli inak a mali radšej iba jedno alebo dve deti, svorne by odpovedali: Nie. Vo viacdetnej rodine je totiž každý deň veselo.