Nezařazené

Čo sú to požiarne bezpečnostné dvere a potrebujete ich?


Čo sú protipožiarne dvere?
Protipožiarne dvere sú špeciálne konštruované tak, aby spomalili alebo zabránili šíreniu ohňa a dymu podľa.
Protipožiarne dvere sú veľmi ťažké dvere vyrobené z materiálov ako je kov alebo sadra. Pojem „ohňovzdorný“ znamená, že dvere, ktoré sú správne nainštalované, by sa nemali spaľovať v určitom časovom rozmedzí pri priemernom požiari. Hoci sa časové hodnotenia líšia, predpokladá sa, že štandardné hodnotenia zahŕňajú 20 až 90 minútové dvere.

dveře

Protipožiarne dvere sú bežnejšie v komerčných budovách ako v obytných budovách. Protipožiarne dvere sú často inštalované vo verejných budovách, v kancelárskych budovách a na miestach, ako sú internáty.
Typické obytné aplikácie zahŕňajú inštaláciu v vchodových priestoroch, garážach a rodinných domoch.

Ako môže táto požiarna ochrana pomôcť pri požiari?
Protipožiarne dvere môžu pomôcť spomaliť alebo zabrániť šíreniu ohňa a dymu, ale varujeme, že nie sú navrhnuté tak, aby boli úplne ohňovzdorné. Tieto dvere sú vyrobené z horľavých materiálov a nakoniec zhoria v ohni. Budú však odolávať prenikaniu tepla a plameňa, aby spomalili požiar na určité časové obdobie.
A tým, že obmedzuje oheň a dym, poskytujú dodatočný čas, aby ste opustili stavbu. Väčšina ľudí sa zameriava na prvok požiaru a nepodceňujú význam zníženia vdychovania dymu. Väčšina ľudí, ktorí zomreli pri požiaroch v domácnostiach, boli usmrtení v dôsledku vdychovania dymu.
Protipožiarne dvere môžu tiež pomôcť chrániť majetok a osobný majetok, zatiaľ čo hasiči pracujú na hasení požiaru.

volba dveří

Typy protipožiarnych dverí
Kým požiarne dimenzované dvere sú bežnejšie v komerčných prostrediach, existuje mnoho spoločností, ktoré predávajú obytné dvere.
Väčšina dverí má požiarnu odolnosť 30 minút, hoci niektoré majú požiarnu odolnosť 60 minút. Vonkajšie protipožiarne dvere sú vyrobené z preglejky alebo kompozitného jadra.