Nezařazené

Ako sa pohrať so svojím psom

Vonku je škaredé počasie a nechce sa vám ísť ani za svet na prechádzku, alebo práve naopak je tam za oknom tak sparno a horúco, že najlepšie je doma v klimatizovanej izbe, no či je to tak, či onak – váš miláčik musí chodiť vonku pravidelne a za každého počasia. Aj on má svoje potreby a musíme sa premôcť. Pes je niekedy ako dieťa. Potrebuje vašu starostlivosť, lásku a aj záujem. Ak sa mu veľmi často nevenujete a chodíte len do práce a domov, nečudujte sa, že pes robí v byte neporiadok a dobiedza za vami. To iba na seba upozorňuje a dáva vám tak najavo, že to päť minútové venčenie mu naozaj nestačí. Pre psíka je aj hodina málo. Zbožňuje aktivitu a aj tiež to, keď ho prechádzkou zničíte až od únavy zaspí.
Dáme vám niekoľko tipov a mať z toho naozajstné potešenie a zážitok.

pes

  • Choďte s ním behať

Už dlho sa odhodlávate začať športovať a urobiť niečo pre svoje telo? Tak so psíkom je to úplne skvelá kombinácia ako sa odhodlať a mať pri tom aj spoločnosť. Stačí si zaobstarať vôdzku okolo pásu, ale kľudne postačí aj klasika a môžete vyraziť. Nezabudnite mu po ceste hodiť zo párkrát paličku, ktorú nájdete na ceste. Veď viete, že aportovanie treba cvičiť neustále.

  • Kúpte mu novú pískaciu hračku

Nemá váš psík obľúbenú hračku? Tak to treba okamžite napraviť a zadovážiť mu dáku vecičku s ktorou sa zabaví aj sám. Postačí mu aj starý plyšák, alebo pískacie zvieratko od vašej dcéry a o zábavu máte postarané. Loptička na aportovanie je tiež výborný nápad a ak si kúpite aj tú s nadstavcom na hádzanie, ani sa pri hre nebudete namáhať.

plavání psa

  • Zahrajte si futbal s deťmi

Rovnako ako deti, aj psíky radi naháňajú lopty a hrajú sa s nimi. Nie iba tie tenisové, ale aj väčšie, futbalové. Hra s loptičkami je super a nasmejete sa na tom, hlavne váš pes sa vyšantí do sýtosti. Vyskúšajte aj iné ďalšie hry na záhrade a tešte sa z toho, že môžete tráviť čas s rodinou.

  • Svietiaci laser je super

Rovnako ako mačky aj psíky milujú tento druh zábavy. Nekonečné naháňanie svetielka po každom kúte izby je veľká sranda.

  • Osvieženie v podobe kúpeľa

Využite teplé počasie a vášho štvornohého miláčika pustite zaplávať. Psy milujú vodu a nemali by sme zabúdať, že im je v horúcich dňoch naozaj na nevydržanie. Hoďte mu do vody hocičo, verte, že sa za tým hodí opakovane aj desaťkrát za sebou.