Business

Online marketing: Ako osloviť verejnosť a získať potenciálnych kupcov

Plán tvoriť podnikateľskú činnosť bez investície do reklamy môže byť nešťastné rozhodnutie. Takejto investícii by sme sa nemali vyhýbať a pre funkčnosť a efektivitu tejto činnosti sa rozhodne oplatí venovať nemálo času (i peňazí) práve do styku s verejnosťou, budovania našej značky, ale tiež k priamym nástrojom, ktoré z potenciálnych záujemcov spravia kupcov. Pochopiteľne sa bavíme predovšetkým o formách a nástrojoch online marketingu.Ovládanie prstami, dotykové zariadenie.jpg
V tomto odvetví však existuje veľa druhov reklamy a každá môže byť vhodná pre iný, respektíve špecifický podnikateľský plán. Preto si v článku skúsme predstaviť niekoľko dostupných možností, konkrétne ako osloviť potenciálnych zákazníkov.
Čo je seo a aký princíp so sebou prináša tento stále známejší a prakticky neodmysliteľný pojem online marketingu? V skratke ide o optimalizáciu pre vyhľadávače. Snahu dosiahnuť organické zviditeľnenie v internetových vyhľadávačoch ako Google či Seznam. Prirodzeným spôsobom dosiahnuť čo najvyššie umiestnenie vo výsledkoch hľadania pre užívateľov týchto vyhľadávačov, čím vznikne perfektná viditeľnosť.
Čo je PR a prečo sú dôležité vzťahy s verejnosťou? PR (Public Relations)= vzťahy s verejnosťou. Tento proces môže predstavovať napr. spoluprácu s blogermi alebo tvorbu zaujímavých textových článkov. Výnimkou nie je ani vstup do diskusií alebo recenzií, avšak vecne. Jednou z obľúbených stratégií online marketingu je písať, písať, písať,… o sebe, svojich službách, produktoch. S písaním však môžete osloviť aj iných, respektíve skúsených textárov. Efektívne sa tým dostanete do povedomia užívateľov.Google, 3D.jpg
Sociálne sietesú takisto výborným nástrojom k budovaniu brandu, čiže tvorbe povedomia verejnosti o vašej značke a službách, ktoré ponúkate. Takisto ide o vhodné miesto k zdieľaniu vašej aktuálnej ponuky, zľavy, akcie, noviniek,… stačí klik a užívatelia sú informovaní. Takéto zviditeľnenie však častokrát nevedie k priamej konverzii, ale ostáva len propagáciou.