Nezařazené

Zmena životného štýlu = základ chudnutia

Ak niekto z Vás chce začať chudnúť, stanovte si reálne ciele a dostávajte sa k nim postupne. Malé, postupné ciele totiž fungujú. Preto, aby ste zvládli zhodiť kilogramy a dostať sa na Vašu optimálnu váhu, nestačí len ubrať kalórie a prestať jesť to, čo je tučné alebo sladké. Postupujte po malých krôčikoch. Čím väčšiu zmenu urobíte, tým rýchlejšie ju opustíte, pretože človek má rád svoje zvyky, je od prírody lenivý a veľká zmena je pre neho nepríjemná.
hubenější tělo
1. Začnite u menších cieľov: Najdôležitejšie, čo musíte urobiť v prvom rade, je vypustiť zo slovníka slovo „nikdy“. Váš život sa nesmie rozdeliť na obdobie utrpenia, to je na obdobie, kedy chudnete a na obdobie absolútnej nekontroly, kedy zbierate ďalšiu silu na chudnutie. Toto obdobie si rovnako veľmi neužijete, pretože Vás bude trápiť pocit viny.

2. Nemyslite čiernobielo: Nepozerajte sa na seba ako na tučné, alebo naopak ako na chudé. To
isté u jedla, neoddeľujte jedlo na dobré a zlé, alebo diétne a nediétne, dovolené a nedovolené. Ak zvládnete toto svojím myslením, ste na dobrej ceste si váhové úbytky vytvoriť a následne aj udržať.

3. Emócie: Avšak ak nie ste schopné všetko sami zvládnuť a máte stres, odporúčame
navštíviť odborného lekára.
letní osvěžení
4. K chudnutiu patrí rozum: Nechudnite podľa zázrakov v reklamách ani podľa presne
rozpísaných a naplánovaných diét. Naučte sa zostaviť jedálničiek vhodný pre Vás z dostupných potravín, aby ste sa čo najviac priblížili Vašim jedálenským zvyklostiam. Zostavte ho tak, aby ste u neho mohli zotrvať čo najdlhšie a tým by ste mali chudnúť približne jeden kilogram týždenne. Pri tejto rýchlosti budú Vaše váhové úbytky trvalé.

5. K cieľu, postupne: Obmedzte potraviny bohaté na živočíšne tuky a cukry a zvýšte naopak konzumáciu zeleniny, ovocia, rýb a strukovín. Ako zdrojmi bielkovín, by ste mali dávať prednosť nízkoenergetickým mliečnym výrobkom, rybám, hydine, vajíčkam a rastlinným bielkovinám. Zdrojom sacharidov, by malo byť celozrnné pečivo, nesladené cereálie a ovocie. Zelenina by mala byť súčasťou každého jedla. Nezabudnite ani na to, denne vypiť minimálne 1,5 litrov vody.

6. Odborníci: Pokiaľ toto všetko sami nezvládnete a neviete si rady, obráťte sa na overených odborníkov, ktorí Vám jedálničiek zostava podľa Vašich potrieb a možností