Nezařazené

Zbaviť sa pigmentových škvŕn vďaka týmto štyrom trikom bude pre vás hračka

Zhrozenie nad zistením, že sme si na niektorej z častí tela objavili pigmentové škvrny, zažije dosť veľké percento žien a nie je to príjemný pocit. Nevyhýbajú sa totiž žiadnemu typu pleti a dokonca ani vek nehrá rozhodujúcu úlohu. Riadne nám dokážu strpčiť život, no dá sa nad nimi zvíťaziť. Pre ich úplnú likvidáciu je potrebné zistiť dôvod prečo sa nám tvoria, len tak im vieme predchádzať.

make up.jpg
 
Príčiny vzniku pigmentových škŕn:

  • genetické predispozície
  • zranenia
  • opaľovanie
  • stres
  • užívanie liekov

 
Hyperpigmentácia trápi čoraz viac žien
Medzi najčastejšie postihnutú časť hyperpigmentáciou patrí tvár. Tvorba škvŕn môže mať rôzne príčiny, napríklad hormonálne zmeny, tehotenstvo, genetická predispozícia, zápaly kože či starnutie. Vážnejšími príčinami sú ochorenia obličiek a pečene, no hlavný vinník je UV žiarenie. Skúste dodržať tieto štyri body a dokážete predísť ich tvorbe.
 
pláž.jpg

1.Pôsobenie slnečného žiarenia obmedzte na minimum
Nehovoríme len o letnom slnení, ale pleť by ste si mali chrániť aj v zimnom období, nosiť pokrývky hlavy, slnečné okuliare a v čase najvyššej intenzity žiarenia nevychádzať z domu. Počas slnenia sa neodporúča používať inú kozmetiku ako tú, ktorá je určená na opaľovanie, veľkým oblúkom sa treba vyhýbať vôňam a parfumovaným produktom. Najideálnejšie je však úplne sa slnka vyvarovať, len tak predídete tvorbe škvŕn.
2. Bieliace krémy vždy nepomôžu
Ak sa už predsa nejaké objavia, účinne ich odstránia látky ako kyselina citrónová, vitamín C či extrakt zo žeruchy. Pri starších pigmentových škvrnách je ošetrovanie zložitejšie, tie sa totiž nachádzajú v hlbšej vrstve pod kožou. Dobré výsledky má aj ošetrenie chemickým pílingom.
3. Využite silu prírody
Za vyskúšanie stoja aj domáce recepty z prírodných látok. Známa je kurkuma, jablčný ocot či citrónová šťava vo forme masky, ktorú si môžete dopriať aj dvakrát týždenne. Tieto produkty sú cenovo veľmi dostupné, treba však dodržiavať pravidelnosť v aplikáciách.
4. Tabu je fajčenie
Správna životospráva je dôležitým faktorom, ktorý má významný vplyv na stav vašej pokožky. Odporúča sa pravidelne užívať betakarotén spolu so špeciálnou kozmetikou a dostatkom vypitej čistej vody. Pitie veľkého množstva kávy  a k tomu fajčenie by mali byť absolútne tabu, len potom sa dostaví požadovaný efekt a vy sa budete tešiť z krásnej, zdravej pleti.