Nezařazené

Vznikne nový obor v hazardnom obore

Vytvorí jednu z najväčších kasínových firiem v USA a po niekoľkých turbulentných rokoch.
 
Caesars vlastní 34 kasín vrátane Caesars Palace v Las Vegas, kde sa konali veľké športové a hudobné podujatia.
 
Spoločnosť bola vo finančnom probléme už desaťročie a v roku 2017 sa dostala do konkurzu.kasíno.jpg
 
Eldorado bude kupovať spoločnosť za približne 8,5 miliardy dolárov v hotovosti a akciách , a tiež prevziať obrovský dlh spoločnosti. Je súčasťou plánu súťažiť s veľkými konkurentmi, ako sú Las Vegas Sands a Wynn Resorts.
 
Miliardársky aktivista investor Carl Icahn vybudoval 14,75% podiel a vyzval spoločnosť, aby sa dala do predaja ako spôsob, ako znížiť dlh.
 
Pred tromi mesiacmi sa Caesars dohodli, že poskytnú pánovi Icahnovi investičnú činnosť v troch radách a povedia o výbere svojho budúceho generálneho riaditeľa.
 
Pán Icahn povedal, že sa touto dohodou „teší“ a dodal: „Je zriedkavé, že sa stretnete s fúziou, v ktorej sa v dôsledku veľkej synergie„ jedna plus jedna rovná piatim “. . „
 
Prečo je hazard tak návykový?
Podnik prevádzkuje kasína so značkami Harrah\’s a Horseshoe. Eldorado vlastní 26 nehnuteľností v 12 štátoch USA. Kombinovaná spoločnosť si ponechá meno a vlastní, prevádzkuje a spravuje 60 kasínových rezortov v 16 štátoch.
 
Najznámejšou nehnuteľnosťou v portfóliu Caesars je luxusný hotel a kasíno, ktoré bol vytvorený v roku 1966 s interiérom, ktorý sa podobá bohatstvu Rímskej ríše.
 
Frank Sinatra bol pravidelným umelcom, Muhammad Ali tam boxoval a na začiatku 80-tych rokov sa na parkovisku konali preteky Formule 1.hazardní hry.jpg
 
V paralelnej dohode, ktorá bola tiež oznámená v pondelok, bude kombinovaná spoločnosť predávať niektoré svoje nehnuteľnosti na Vici Properties, aby pomohla splatiť dlh.
 
Eldorado sa rýchlo rozšírilo akvizíciou a za posledných päť rokov zaznamenalo stúpanie cien akcií viac ako 12-násobne.