Nezařazené

Nákupy cez internet bez problémov

Spotrebitelia dnes už vedia že,tovar zakúpení cez internet je často lacnejší ako v klasickom obchode. Bohužiaľ sa stretávame z rožnými praktikami internetových predajcov, ktorý odporujú zákonu, je to tak aj pri reklamáciách, záručných dobách, ktorý by spotrebitelia mali vedieť že aj zakúpení tovar cez internet je zákonná dvojročná lehota a oproti kamennému majú spotrebitelia aké si právo najviac a to je že môžu tovar bez udania dôvodovú do 14 dní vrátiť po jeho obdŕžania to znamená pokiaľ si spotrebiteľ zakúpi nejakú vec ak je to napríklad textilné výrobky, nijaké veci do domácnosti a podobne.

eshop

Zistia že zákazníci majú tovar ktorý im nevyhovuje napríklad veľkosť tovaru a podobne môžete tovar do 14 dní vrátiť a obdŕžate späť peniaze. Reklamovať nový tovar môžete podobu dvoch rokov a to z dôvodu chybnej výroby alebo chybného materiálu. Prvom pol roku si môžete zvoliť či chcete tovar opraviť alebo vymeniť. Pokiaľ reklamujete tovar zakúpení cez internet mali by ste vždy predávajúcemu písomnou formou s predajným lístkom dát najavo aký výrobok alebo tovar reklamujete, z akého dôvodu a samozrejme aj predajca by mal do 30 dní by mal predajca dať vyrozumenie výsledku reklamácie.

obchod

Ako poznáte serióznych predajcov cez internet ? vždy by ste mali dať na rady svojich známych, priateľov, príbuzných dát na referencie ľudí v akom internetovom obchode nakupovali, či sú spokojný, ale tím vodíkom môže byt jedinečné, unikátne logo SAO ktorým serióznym obchodom udeľuje pečiatku ochrany spotrebiteľov na základe overenom spotrebiteľskom auditu obchodím podmienkam toho internetového predajcu. Zoznam internetových predajcov ktorý toto logo SAO vlastní je na webových stránkach spotrebiteľov. Ľudia sa môžu do tohto webového zoznamu pozrieť a určite nájdu obchod ktorý potrebujú, u ktorých si radi nakúpite, Sú tam veľmi známe firmy ktoré toto logo dostali, a sú tam aj mal internetový predajcovia ktorý nie sú ešte tak známi preto ľudí z ochrany spotrebiteľov dohľadajú na nich a ponúkajú im riešenie pre reklamácie.