Business

Dostať do hlavy veľkými krúpami môže byť riadne bolestivé

Každý motorista a milovník jazdy autom vám potvrdí, že len veľmi ťažko znáša akékoľvek poškodenie svojho štvornohého tátoša, majitelia motorových vozidiel si na nich dávajú pozor a starajú sa o nich po každej stránke. O to horšie znášajú, ak sa poškodenia automobilu stane bez toho, aby to mohli ovplyvniť, a tak sa snažia dostať ho do pôvodného stavu a jeho opravu zveria do rúk iba overeným servisom.

Vzhľad nepoškodenej karosérie po oprave

Garážované vozidlá to majú o niečo jednoduchšie, ak sa totiž znenazdania zmenia poveternostné podmienky, tak sú kryté a chránené napríklad pred vyčíňaním búrok s krupobitím. Tento rýchly zvrat v počasí sa v poslednom období deje častejšie a ak sú krúpy veľké ako loptičky, karosériám dávajú zabrať. Oprava je však už bežnou rutinou v servisoch, ktoré s tým už majú dosť skúseností.

Na pracovníkov servisov sa obracajú bezmocní majitelia takto poškodených áut so žiadosťami o opravu a prispôsobenie vozidla čo najviac jeho pôvodnému stavu. Na to využívajú metódu PDR, ktorá je taká účinná, že vozidlá po nej budú vyzerať ako nové, pri nej nie je nutné oprava preliačin lakovanie, táto oprava je veľmi rýchla a vysoko efektívna, čo vidieť pri výsledku po oprave. Po nej vozidlo nenesie žiadne stopy poškodenia ani následných opráv, nie sú viditeľné defekty ani žiadne zásahy.

PDR je technológia, ktorá sa vo svete využíva už viac ako 20 rokov, u nás je pomerne nová, ale medzi automobilovými odborníkmi je žiadaná zo spomínaných dôvodov. Pri oprave auta sa zachová pôvodný lak, náklady nie sú likvidačné, metóda je pomerne rýchla a automobil sa po oprave považuje za nepoškodené. PDR technológiu pritom uznávajú aj servisy, autobazáre, poisťovne, výrobcovia áut a v neposlednom rade aj samotní zákazníci.

Obojstranná spokojnosť je základ

Vyrovnávanie poškodených miest po krupobití sa robí dvoma spôsobmi, a to: vytláčaním a vyťahovaním, typ opravy sa určí podľa toho, z ktorej strany je lepší prístup k poškodeným častiam karosérie. Súčasťou vyťahovania preliačin je takzvaný hríbik, ktorý ich vyťahuje smerom von. Zostávajúce drobné deformácie sa ešte potom doklepávajú až do dokonalého výsledku. Prvotriednosť PDR metódy je presvedčivá a zistiť to môžete pod PDR lampou, ktorá odhalí voľným okom nespozorovateľné defekty a poškodenia kúpami.