Nakupovanie

Chudnite s hrdosťou

Keď si prezerám fotky samej seba pred rokom, musím povedať, že neverím tomu, že to je rovnaká osoba, aká som teraz. Nikdy som nebola nejaká veľmi štíhla. Vždy som bola trochu pri tele, ale ako som dospela a ako som prišla do puberty, moje telo sa zmenilo na nepoznanie. Bola som viac ako len krv a mlieko. Jednoducho som bola fakt pribratá. Asi nemusím nikomu hovoriť, aká som bola nešťastná z toho, že vyzerám ako tank. Plakala som, mala som pocit, že od hanby umriem. A to si neviete predstaviť tú hanbu, keď sme šli zo strednej na plavecký výcvik.

posilování

Hanbila som sa ako pes. Myslím, že práve po plaveckom výcviku som si povedala, že so sebou musím niečo urobiť. No nedarilo sa mi. Asi som nemala príliš silnú pevnú vôľu, lebo som si jednoducho nevedela nič odtrhnúť od úst. Žiadny koláč. Žiadne mastné jedlo. Žiadny rezeň. To nie, to som jednoznačne nezvládala. A práve preto sa mi nedarilo schudnúť. Teraz už tomu rozumiem, ale keď som bola mladšia, neuvedomovala som si, aké chyby robím a že práve to spôsobuje moje priberanie. Teraz to už viem. A keď som sa pred rokom rozhodla, že s tým konečne niečo urobím, tešila som sa, ako som sa asi nikdy.

zelenina

Vedela som, že mojím najväčším nepriateľom je hlad. Práve ten mi robí zle, pretože ma budú zo spánku a ráno mi dáva poriadnu facku. Tak som sa rozhodla, že aj s tým niečo urobím a kúpim si ten najlepsi spalovac tukov, aký existuje. Možno som bola príliš naivná, ale aj tak som si myslela, že do mesiaca som na svojej vysnívanej váhe. Trvalo to, kým som sa dala dokopy. Ale teraz nemôžem uveriť fotkám a tomu, aká som bola pribratá. Už si dávam pozor, čo zjem. Neustále cvičím. A robím všetko preto, aby som mohla byť so sebou aj naďalej spokojná. Preto je pevná vôľa niečo, čo každý pri chudnutí potrebuje. Je to nevyhnutnosť a bez nej sa nikam nepohnete.