Nezařazené

10 tipov pre dokonalú cestu autom


 Mapy Google
Zadajte začiatočné a koncové body a vypočítajte približnú dĺžku trasy. Prispôsobte si to a uvidíte rôzne trasy a približné trvanie každej z nich

Ktoré auto si vyberiete?
Premýšľajte o tom, či potrebujete pohon všetkých štyroch kolies a krytú strechu alebo je lepší kabriolet. Objednajte si vozidlo vopred a zakúpte si poistenie!

záchranáři

Hudba
Pred cestou si zapíšte na svoj smartphone niekoľko rôznych playlistov (a nezabudnite na kábel USB). Tiež stojí za to vyskúšať miestne rádio. Je to skvelá príležitosť počúvať hudbu, ktorú nikdy nebudete počuť doma. 
Roadtrippers a Via Michelin
Pozrite sa na vynikajúce webové stránky Roadtrippers  a Via Michelin. Jedná sa o stránky plánovača trás, pomôže nájsť všetko od bizarných cestných atrakcií až po bývanie. Pokrýva celú zemeguľu a obsahuje milióny najzaujímavejších miest a atrakcií. 

Jedzte ako miestny, buďte miestni
Dajte miestnemu jedlu šancu, aj keď nemáte tušenie, z čoho je vyrobené. Nakoniec, možno už nikdy nebudete mať príležitosť vyskúšať to. Návšteva miestnych supermarketov pomôže nielen ušetriť na jedle, ale aj vidieť, čo tam majú a za koľko. 

Chladiaci vak
Kto vie, kedy budete môcť znova jesť. Vezmite so sebou chladničku a zásobte si nápoje a občerstvenie v prípade, že budete hladní (alebo v prípade, že sa stratíte…).

Kempovanie (aj v aute)
V závislosti od vášho rozpočtu a auta, môžete zvážiť kempovanie namiesto hotela alebo motelu. Je to vynikajúci lacný a ľahký spôsob stretnutia s novými ľuďmi. V niektorých krajinách nie je zakázané umiestňovať stan s autom pre jednu noc v prírodných rezerváciách úplne zadarmo. 

vw

Kúpte si GPS navigátor
Neberte ho na prenájom. Denné poplatky sa čoskoro stanú príliš vysokými, oveľa vyššie, ako by bolo vhodné. Navigačný program môžete stiahnuť aj do vášho smartphonu. Samozrejme, navigátor potrebuje načítať mapy terénu, ktoré tam spočiatku nie sú.

Pravidlá na ceste
Uistite sa, že ste oboznámení s dopravnými pravidlami krajiny, ktorú navštevujete. 
 Plnenie paliva
Čerpanie paliva je skutočným pokladom pri cestovaní autom. Na tých väčších sú toalety a  dokonca aj celkom slušné jedlo,  pitie a všetky druhy lahôdok pre unaveného cestovateľa. Niektorí vám dokonca umožnia využiť parkovacie miesto na prenocovanie.