Nezařazené

Cenovo dostupné Bulharsko

Regióny a strediská v Bulharsku

  • Bulharsko : dovolenka na pláži, svätyne a liečivé pramene, úžasné textúry architektonických štýlov a starobylých pamiatok, nádherná príroda, lyžiarske strediská a čistý vzduch ekoturistických ciest a čo je najdôležitejšie – všetko je blízko, všetko je kompaktné. Veľkosť krajiny umožňuje, aby jedna cesta pokryla niekoľko regiónov naraz.

bulharkso

  • V službách tých, ktorí chcú lenivú dovolenku na pláži je k dispozícií celá galaxia slávnych letovísk: Slnečné pobrežie, Pomorie, Zlaté piesky, Sunny Day a mnoho ďalších. Čierne more v Bulharsku je teplé, piesočné pláže sú čisté a okolie srší prírodou a architektúrou. Kláštory, kostoly a chrámy sú tiež základom pre samostatný druh cestovného ruchu, putovanie na svätyne Kresťanského Bulharska je obľúbeným a vyhľadávaným cieľom.
  • Od decembra do apríla Bulharsko čaká na návštevy, v malebných horách je postavených viac ako 10 lyžiarskych stredísk a športových centier, z ktorých každé je jedinečné.
  • Mestá a strediská krajiny sú od jari do jesene hostiteľmi rôznych festivalov a súťaží. Hudba, tanec, kino a karikatúry, ľudové umenie – dovolenka na celý život.

burgas
Podnebie

  • Klíma Bulharska na severe a v strede krajiny je kontinentálna, na juhu – prechod na Stredozemné more. Všeobecne platí, že je chladnejšia než na iných miestach v Európe na rovnakej zemepisnej šírke. V zime je priemerná teplota v horách asi -5 ° C, ale niekedy môže klesnúť na -30 ° C. Hrúbka snehovej pokrývky dosahuje 2 m.
  • Priemerná teplota v júli v Sofii je +16… + 27 ° C, vo Varne +19… + 30 ° C. Letná voda sa ohrieva na teplotu +21… + 23 ° C.
  • Trvanie sezón v rôznych lyžiarskych strediskách v Bulharsku sa môže značne líšiť, preto by ste to mali vždy skontrolovať vopred. Na niektorých horských strediskách môže byť nedostatok snehu. A pri teplotách nad +3 ° C (niekedy sa to stáva počas lyžiarskej sezóny), dokonca nepomôžu ani snežné delá.