Nakupovanie

veľkoobjemové nádoby

IBC kontajnery sú veľkoobjemové kontajnery – veľmi pevné, odolné a kvalitné nádoby na prepravu a skladovanie kvapalín. Svoje uplatnenie našli v niekoľkých priemysloch a odvetviach, ako napríklad vo farmaceutickom, chemickom, kozmetickom, potravinárskom a agrochemickom. Okrem toho, že sú využívané v priemyselnej výrobe a príbuzných odvetviach, už je to nejaký čas, čo sa stali veľmi populárnymi aj medzi,,obyčajnými“ ľuďmi, či už jednotlivcami alebo rodinami. Dôvod je nasledovný; vďaka naozaj veľkým objemovým rozmerom, vysokej odolnosti a stupňa nosnosti či jednoduchej uskladniteľnosti a premiestňovaniu sa stali súčasťou výbavy hlavne pri rodinných domoch či chatkách.

ibc

Najčastejší účel, pre ktoré sa stali využívanými na týchto miestach, je skladovanie, zberanie, hromadenie dažďovej vody. Tú možno použiť neskôr v obdobiach sucha – v prípade, že majitelia rodinných domov a chatiek vlastnia i záhrady a aktívne sa starajú napríklad o záhony a ich koníčkom je záhradkárčenie, vodou v zásobe nikdy nepohrdnú. IBC kontajnery – už ako bolo spomínané – sú vytvárané, zhotovované a navrhované tak, aby dokázali odolať a zotrvať i v extrémnych podmienkach, a to či už exteriérovým alebo interiérovým.

kontajner

Interiérové podmienky samozrejme myslíme v rámci priemyselných budov, kde dochádza k poklesu a nárastu teplôt, kontajnery sú vystavené extrémnym horúčavám alebo chladom, zmenám vlhkosti, možno nie vždy práve najšetrnejšiemu zachádzaniu. Exteriérové podmienky sú o čosi náročnejšie, a to hlavne z toho dôvodu, že v našich končinách prevládajú zmeny ročných období, čo so sebou prináša množstvo radikálnych zmien; slnko, teplo, striedanie vlhkosti, dážď, krúpy, sneh, mráz, vietor, námraza. Tomuto všetkému musí dokázať správny a kvalitne zhotovený IBC kontajner aktívne a neúnavne odolávať. Na to bol vyrobený.