Nezařazené

Robia Vám spoločnosť v byte šváby? Zbavte sa ich!

V každej domácnosti sa môžu vyskytnúť neželaní hostia, aj keď je domácnosť dokonale čistá a uprataná. Hmyz je veľmi otravný ale aj nebezpečný, nikdy neviete aké choroby môže prenášať. Preto svoj domov pravidelne kontrolujte, pozerajte sa na miesta kde je tma a vlhko, takéto prostredie je najlepšie pre veľa druhov hmyzu, hlavne švábov. Ak nájdete hoci len jedného, vedzte že nie je sám. Určite ich máte v dome aj zopár stoviek, pretože takýto hmyz žije vo veľkých skupinkách.

brouk

Ak ste ich v dome predsa len objavili nezúfajte, nemusí to byť len čistotou vášho domu, mohli prísť aj od susedov, či zo starých múrov paneláku.
Musíte začať bojovať. Nie je jednoduché zbaviť sa švábov, je to boj na dlhé trate. V prípade, že ste našli švábov vo svojej izbe alebo v obývačke, musíte zakročiť rázne. Všetky deky, oblečenie, plachty, či plyšové hračky musíte vyprať pri deväťdesiatich stupňoch. Následne je potrebné takto vypraté oblečenie vyžehliť pri vysokej teplote, tak zabijete všetky baktérie, či vajíčka alebo larvy neželaného hmyzu.
Matrace a gauče je nutné vytepovať, ak si s tým neviete dať rady, využite služby firiem, ktoré sa na to špecializujú.

šváb

Tieto body sú vhodné aj v rámci prevencie, aspoň raz mesačne všetko vyperte pri vysokej teplote a následne vyžehlite.
Priamo na veľké šváby sa oplatí zavolať deratizátora, ktorý s nimi má skúsenosti a zahubí ich už za pár dní. No ak nechcete míňať peniaze na takéto služby, na trhu sa dajú kúpiť rôzne prípravky na hmyz. Pýtajte si konkrétne na šváby a dodržujte postup, ktorý je napísaný v príbalovom letáku. Striekajte takéto prostriedky priamo tam kde sa vyskytujú najviac, hlavne na tmavé a vlhké miesta. Avšak majte na pamäti, že takéto prostriedky sú vysoko toxické, preto zamedzte prístup deťom či domácim miláčikom k týmto toxickým látkam.