Nakupovanie

Hydratácia pokožky

Organizmus človeka je z veľkej väčšiny tvorený vodou a preto k tomu, aby mohol správne fungovať potrebuje dopĺňať hydratáciu, lebo bez dlhšieho prijímania vody a tekutín by sme zomreli. Je teda nesmierne dôležité, aby ľudia dodržiavali pravidelný pitný režim a každý deň vypili dostatočné množstvo vody alebo iných tekutín. Týmto spôsobom si zabezpečíme dobrú vnútornú hydratáciu, avšak okrem toho je treba hydratovať ľudské telo a pokožku aj z vonkajšej strany.

hydratační maska

Túto „vonkajšiu“ hydratáciu môžeme realizovať prostredníctvom rôznych hydratačných kozmetických produktov, ako sú krémy, masky, gély, séra a ďalšie iné prípravky. Na dôkladnú hydratáciu nemôžeme zabúdať hlavne počas zimných a chladných mesiacov, kedy je pokožka vysušená a poškodená mrazom, a rovnako aj počas letných mesiacov, kedy jej zase hrozí poškodenie slnkom. V lete je mimoriadne nevyhnutné používať hydratačné krémy s ochranným faktorom proti slnečnému žiareniu, ktoré zabraňujú škodlivému spáleniu a predčasnému starnutiu kože.

hydratačný krém

Zvýšenú starostlivosť ohľadom hydratácie by mali venovať svojej pokožke najmä ženy, ktoré chcú zmierniť prejavy starnutia. Urobiť tak môžu každodenným používaním hydratačných krémov na tvár alebo hydratačnej masky na tvár, niekoľkokrát do týždňa. Keď zaradíte takéto produkty do svojej každodennej kozmetickej rutiny, určite si môžete už po pár dňoch všimnúť, že vaša tvár nebude suchá, mdlá, vrásky budú vyplnené a po niekoľkých týždňoch sa vám môže koža úplne zregenerovať. Skvelé účinky majú hlavne hydratačné produkty, ktoré obsahujú aj pridané účinné látky a výťažky z rôznych rastlín či prírodných olejov. Treba, ale upozorniť na ten fakt, že keď produkt obsahuje nejakú látku, je potrebné si pozorne prečítať príbalový leták alebo obal daného produktu, aby ste ho prípadne nepoužili s iným druhom produktu, s ktorým by si nemusel sadnúť. Môže sa totiž to stať, že ak budete kombinovať viaceré produkty s rôznymi účinnými látkami, vaša pleť bude precitlivená, začervenaná alebo inak si ju poškodíte. Preto si vždy dopredu radšej zistite a overte, aké produkty sa môžu spoločne aplikovať a aké nemôžu.