Nezařazené

Bývať sa dá vo všeličom

Otázka bývania, možno, bude na prvom mieste vždy pre mladých ľudí. Ktorí nemajú žiadne peniaze, ale chcú žiť sami. Takže výhody a nevýhody bývania v dome na kolesách:

karavana

klady:
· Život bez hypotéky a nájomného. Som si istý, že pre mnohých táto výhoda môže prevážiť všetky nevýhody.
· Mobilita – dom môže byť umiestnený na akomkoľvek mieste a môžete cestovať. Mnohí by povedali, že to bol ich sen.
· Malý priestor sa rýchlo zohreje a rýchlo sa ochladí.
· Z dôvodu obmedzeného priestoru je potrebné, aby bol častejšie na ulici. Mimochodom, na moje prekvapenie a poľutovanie nad tým, deti radšej sedia vnútri.

· Každá vec má svoje miesto, preto je rýchle a jednoduché čistiť malý dom. V malom dome je všetko na dosah ruky. Okrem toho, začali sme dodržiavať pravidlo „3 minúty“ – keď všetci členovia rodiny upratujú na tri minúty. Nie je potrebné nútiť nikoho, pretože to nie je veľké upratovanie, ale len 3 minúty. Zvyčajne počas tejto doby stihne vyčistiť celý neporiadok!
· Menej úložného priestoru a teda menej vecí. Pre niekoho to možno nie je prínos, ale mínus, ale osobne pre mňa je to veľký plus
Ako vidíte, existuje veľa prínosov, ale chcem byť úprimná a nielen popísať pozitívne aspekty, ale tiež povedať o nevýhodách.

Nevýhody:
· Neexistuje žiadna adresa.
· Žiadna zberná služba. Bez domova a bez adresy musíte vyhadzovať svoje odpadky sami. V zásade táto záležitosť nie je komplikovaná a už sme sa prispôsobili. Vnútri máme malý kôš s malým balením, ktoré odnášame na ulicu asi raz za deň.

· Malý priestor, nie je príležitosť byť sám.
· Kvôli často otvoreným dverám je dom zaprášený a často sa musí čistiť. Samozrejme, že dvere môžete zatvoriť, ale páči sa mi, keď sú otvorené – deti môžu bežať tam a späť, viac svetla a čerstvého vzduchu.
· Musíte čistiť častejšie, pretože aj pár vecí, ktoré zostali na mieste, vyzerajú ako neporiadok.

· Žiadna práčka! Tí, ktorí majú deti, budú ma rozumieť.
· Malá kuchyňa. Obzvlášť to ma neobťažuje, ale keď si chcete dať niečo trochu zložitejšie než šalát, všimnete si, že nie je dostatok miesta. Pracovná plocha je rýchlo naplnená výrobkami. Samozrejme, v prívese nie je umývačka riadu.

stany

· Je ťažké žiť v extrémnych teplotách (príliš studené alebo príliš horúce dni). Po prvé, kvôli zlej tepelnej izolácii. Keď je zima, budete musieť neustále poháňať ohrievač, a keď je horúco, tak klimatizáciu.

Samozrejme,, stačí si vybrať len to svoje pravé miestečko.